ZASLUŽIO JE SVE ČESTITKE: / Škugor junački pao u 'tie-breaku', Španjolci izjednačili na 2-2

O meču Hrvatske i Španjolske u 1. kolu Davis Cupa odlučivat će peti meč. Franko Škugor, unatoč sjajnom otporu, nije uspio svladati 16.

5.2.2017.
15:00

"Dosta tvrd meč, možda sam na početku bio sporiji, osjetio se taj umor, ali uspio sam se dići, uhvatiti ritam. Možda mi je u nekim trenucima pala koncentracija. Mislim da sam na kraju odigrao jako dobar meč, žao mi je što nisam pobijedio", kazao je nakon sjajnog otpora Franko Škugor koji je Hrvatskoj u petak donio bod pobjedom protiv Carrena Buste.

Španjolac je bolje otvorio meč i s dva 'breaka' za 29 minuta osvojio prvi set. U drugom je Škugor spasio svih pet 'break-lopti' s kojima je bio suočen i odlično odigrao 'tie-break' za izjednačenje u setovima.

Nažalost, 16. tenisač svijeta pokazao je svoju kvalitetu i u preostala dva seta. 'Break' za 3-1 bio mu je dovoljan za osvajanje treće dionice. U četvrtom setu je Španjolac napravio 'break' za 4-3 u gemu u kojem je Škugor napravio dvije dvostruke pogreške. No, kad je Bautista Agut kod 5-4 servirao za pobjedu, osvojio je jedan poen. Nažalost, Španjolac je uspio u 'tie-breaku' nadoknaditi propušteno iz desetog gema te je ostavio odluku o pobjedniku za peti meč.

'Naježio sam se zbog publike'

"Generalno nisam zadovoljan s mojim servisom, u većini mojih mečeva. Bilo je dobro u tie-breaku drugog seta", dodao je Škugor.

"Publika je bila fenomenalna, u nekoliko trenutaka sam se naježio zbog njihove podrške. Nadam se da će ostati i na petom meču", zaključio je Škugor.

VELIČANSTVENA POBJEDA! /

Mektić i Draganja u pet setova nadigrali Španjolce i donijeli Hrvatskoj drugi bod

Hrvatska - Španjolska 2:2

Škugor - Bautista Agut 1:6, 7:6 (4), 3:6, 6:7 (6)

Kraj meča

6:7 - Škugor nije izdržao, Bautista Agut slavi u meču s 3:1 u setovima

6:6 Igrat će se tie-break, kao i u drugom setu,

6:5 - Ostao je Franko miran, osvojio svoj servis!

5:5 - Break za Hrvatsku! Imao je Škugor 0:40, iskoristio drugu break loptu u trenucima kad mu je prijetio poraz. Prvi break u meču za Škugora!

4:5 - Rasplet je blizu, svatko je zadržao svoj servis. Sad će Bautista Agut servirati za meč

3:4 Breaknuo je Bautista Agut hrvatskog tenisaša, napravio je veliki korak prema pobjedi i izjednačenju 2:2

3:3 Šteta, imao je naš tenisač break-loptu, ali je nije iskoristio, Bautista Agut je izjednačio

2:1 Škugor drži svoj servis, vodi u 4. setu

Kraj 3. seta

3:6 - Nije bilo preokreta, Bautista je poveo s 2:1 u setovima

3:5 - Osvojio je Škugor svoj servis, a Bautista Agut će sada servirati za set.

2:5 - Prednost je i dalje na strani gostujućeg igrača

1:4 - Drži Španjolac svoj servis

1:3 - Nažalost, Bautista Agut je oduzeo servis hrvatskom tenisaču i poveo u 3. setu.

1:1 - Prvi gem osvojio je španjolski tenisač, uzvratio je Škugor.

"Borio se cijeli set, fantastično je odigrao tie-break. Nadam se da će tako nastaviti u 3. setu. Našao je brzinu i preciznost. Bori se, to je ono što je najbitnije", kazao je Ante Pavić, Škugorov suigrač iz reprezentacije.

Kraj 2. seta

7:6 - Škugor je izjednačio u setovima, sjajno je servirao, a na set-loptu, kod 6:4 je potegnuo sjajan retern.

6:6 - Osvojio je Bautista Agut gem na svoj servis, igrat će se tie-break.

6:5 - Imao je španjolski tenisač break-loptu u ovom gemu, ali se Škugor uspio izvući i osigrati "tie-break", naravno, ako u 12 gemu ne "breakne" Bautistu-Aguta.

5:5 - Ponovno je izjednačio Bautista Agut

5:4 - Izvukao je Franko ovaj gem na svoj servis

4:4 - Nakon velike borbe u ovom gemu, Bautista Agut ipak je osvojio gem, Škugor ga nije uspio breaknuti.

3:3 - Svatko drži svoj servis

2:2 - Gem za Španolca bez izgubljenog poena

2:1 - Spasio je Škugor gem svoj servis, iako je Bautista imao dvije break-lopte

1:1 - Nije uspio Škugor breaknuti Bautistu Aguta, ali je došao do izjednačenja u ovom gemu.

1:0 - Poveo je Franko, ne treba pasti nakon brzo izgubljenog prvog seta.