8. KOLO 1.HNL, RIJEKA - HAJD / UK 1:1: U ludoj utakmici na Rujevici Hajduk izborio bod za prvo mjesto

Rijeka i Hajduk na Rujevici odigrali su derbi osmog kola Prve hrvatske nogometne lige

15.9.2019.
18:51
Goran Kovacic/PIXSELL

U derbi-dvoboju 8. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Hajduka odigrali su 1-1 (1-0), pa su Splićani opet preuzeli vodstvo na ljestvici.

"Jadranski derbi" na Rujevici okončan je remijem, čime zadovoljniji mogu biti gosti, kojima je ovo ujedno i prvi remi u prvenstvu.

Rijeka povela, Hajduk poravnao

Rijeka je povela golom Franka Andrijaševića, povratnika na Rujevicu i bivšeg igrača Hajduka, koji je u 32. minuti ubačaj Lončara glavom sproveo u mrežu. Andrijašević je u 38. minuti pogodio i gredu, a u 67. minuti Halilović je zatresao vratnicu, dok se Hajduk mučio doći u priliku za gol. U 74. minuti Nejašmić je pucao tik pored vratnice, no u 78. minuti izjednačio mladi Tonio Teklić preciznim udarcem s 25 metara u sami lijevi donji kut. Teklić je ušao u igru tri minute prije gola.

Vodi Hajduk sa 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Dinamo, a Rijeka je četvrta s 12 bodova.

Rezultati by SofaScore

HNK Rijeka - HNK Hajduk Split Rezultati uživo

8. kolo 1.HNL

Rijeka - Hajduk 1:1

Rijeka: Prskalo, Tomečak, Velkovski, Župarić, Capan, Halilović, Lepinjica, Lončar, Andrijašević, Murić, Acosty

Hajduk: Posavec, Čolina, Simić, Ismajli, Juranović, Nejašmić, Bradarić, Jurić, Hamza, Jairo, Jakoliš

90' Gotova je utakmica, Rijeka i Hajduk su odigrali 1:1.

85' Luda utakmica u Rijeci. Obje momčadi opasno prijete i traže sva tri boda!

77' GOL Hajduk je izjednačio Teklić je zabio udarcem s 20 metara nedugo nakon što je ušao u igru.

75' Sada je tempo igre malo pao. Treneri su napravili nekoliko zamjena.

70' Hajduk je sve opasniji, sada je Jairo pokušao škaricama, ali rezultat se ne mijenja.

60' Ponovno pokušava Hajduk preko Jurića koji je opet pucao, ali nije to bilo opasno.

55' Velika prilika Hajduka, Jurić je bio u dobroj šansi, ali njegov slab udarac zaustavlja vratar Rijeke.

46' Počeo je nastavak.

45' Kraj prvog poluvremena.

38' Opasna je Rijeka, sada je moglo biti 2:0. Andrijašević je pogodio gredu.

32' GOL Rijeka vodi, gol je zabio Andrijašević nkoji je neobranjivo pogodio glavom

19' Jairo je pucao, blok rijeke zaustavio, a svi u Hajduku su skočili. Smatrali su da je bilo igranja rukom. Sudac je procijenio da se nešto takvo nije dogodilo.

10' Velika prilika Rijeke. Nakon kornera i gužve u šesnaestercu pucao je Acosty, ali zamalo je neprecizan.

2' Hajduk je prvi pokušao zaprijetiti, ali udarac Nejašmića je blokiran.

1' Počela je utakmica.

Prošli put je Hajduk nadigrao Rijeku kod kuće s 4:0, ali zadnji put na Rujevici bilo je 1:1.

Vodeća momčad Prve HNL za dva dana gostuje na Rujevici kod Rijeke u sklopu osmog kola prvenstva, a bit će to veliki ispit za trenera Damira Burića i njegove nogometaše jer cilj im je ipak opstati što je duže moguće na vodećoj poziciji.

“Hoćemo li ostati prvi? Nadamo se”, rekao je Burić, a onda komentirao atmosferu.