NESTVARNA GOLIJADA U HRVATSKOM KUPU: / Dinamo napunio Karlovac sa sedam komada, Osijek nemilosrdno utrpao osam golova

Dinamo je u gostima kod Karlovca slavio s čak 7:0

24.9.2019.
15:17
Josip Regovic/PIXSELL

Nogometaši Dinama s uvjerljivih su 7-0 svladali Karlovac, Osijek je sa 8-0 bio bolji na gostovanju kod Vuteks Sloge, a Slaven Belupo je s mršavih 2-1 slavio kod trećeligaša Hrvaca u šesnaestini finala Hrvatskog Kupa.

Dvostruki strijelac za Dinamo bio je Poljak Damian Kadzior (8, 55), a po jednom su se u strijelce upisali Mislav Oršić (11), Bruno Petković (42-11m), Mario Šitum (44), Iyayi Atiemwen (82) i Mario Gavranović (90+1-11m).

Osijek je do uvjerljive pobjede protiv Vuteks Sloge u Vukovar stigao ponajviše zahvaljujući 'hat-tricku' Antonija Mancea (44, 49, 52), nakon kojeg je prvoligaš poveo sa 4-0. Prvi pogodak za Osječane postigao je Mirko Marić (13) iz kaznenog udarca, a nakon Mancea precizni su bili Mile Škorić (60), Dmitro Lopa (62), Jerry Mbakogu (66) i Marko Dugandžić (83).

Od favorita najteže je plasman u osminu finala izborio Slaven Belupo, iako su Koprivničani na gostovanju u Hrvacima od 15. minute imao igrača više nakon isključenja domaćeg igrača Škarića. U tom trenutku je trećeligaš vodio sa 1-0 golom Štimca (13). Izjednačio je Jajalo (29), a prolaz dalje Koprivničanima je donio Bačelić Grgić (61). U završnici dvoboja Ejupi nije realizirao kazneni udarac.

Lokomotiva je slavila na gostovanju kod Oriolika sa 3-0, iako je domaćin držao 0-0 do 52. minute. Tada je Domagoj Drožđek postigao prvi od svoja tri pogotka za drugi 'hat-trick' dana (52, 86, 90).

U srijedu je na rasporedu preostalih 12 utakmica šesnaestine finala Hrvatskog Kupa u kojima se sastaju: Buje - Rijeka, Mladost - Hajduk, Belišće - Split, Jadran Poreč - Inter Zaprešić, Kurilovec - Istra 1961, Sloga Nova Gradiška - Vinogradar, Zagora - Zadar, Slavonija - Šibenik, BSK - Cibalia, Gorica - Zagreb, Varaždin - Rudeš i Opatija - Novigrad.

NK Karlovac 1919 - GNK Dinamo Zagreb Rezultati uživo

UŽIVO Hrvatski kup, šesnaestina finala Karlovac - Dinamo 0:7

Karlovac: Jurić, Bare, Vinski, Magdić, Joha, Jaković, Mićunović, D. Marinić, Turkalj, Mamić, Prpić, NovinićDinamo: Zagorac, Stojanović, Šitum, Perić, Leovac, Moro, Kadzior, Olmo, Ademi, Oršić - Petković

Ostali rezultati:Hrvace - Slaven Belupo 1:2Oriolik - Lokomotiva 0:3Vuteks Sloga - Osijek 0:8

Kraj...

90+1' GOOOL! Gavranović zabija za Dinamo, a Lokosi kod Oriolika dižu na 3:0.

83' - Osijek trpa i dalje, sada su na osam!

82' - Dinamo ponovo zabija. Atiemwen je bio strijelac.

67' - Idemo malo na druge terene. Osijek je za sada na nestvarnih sedam golova protiv Vuteksa. Lokomotiva vodi s 1:0, a Slaven ima 2:1 kod Hrvaca

63' - Vratnica za Dinamo, zamalo je to bio autogol. Jaković je nespretno poslao loptu prema svom golu, ali imao je sreće.

55' - GOOOL! Kadzior je zabio i to kakav gol. Opalio je s ruba kaznenog s desne strane dijagonalnu u drugi kut pod prečku.

46' - Počinje drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45' - GOOOOL! Štum je strijelac. Nakon kornera zagužvalo se u kaznenom prostoru Karlovca i lopta stiže do Šituma koji zabija za 4:0.

43' - GOOOOL! Petković zabija iz penala nakon što je u kaznenom prostoru napravljen prekršaj nad Olmom.

37' - Vratar Karlovca griješi, lopta dolazi do Kadziora koji šutira u bliži kut, ali na kraju je ipak spasio.

34' - Moro udara s 20-ak metara, ali preko gola.

25' - Perić sada glavom šutira, ali vratar Karlovca brani.

24' - Kakva šansa. Petković je škaricama pogodio nakon centaršuta Šituma, ali nije išlo u gol.

22' - Nakon zatišja kreće navijanje BBB-a.

21' - Zamalo novi gol Dinama, nakon kornera Leovcu je lopta sjela na volej, ali ide pored gola.

Karlovac – Hrvatski nogometni kup, šesnaestina finala, NK Karlovac 1919 – GNK Dinamo. Mario Šitum.

11' GOL Oršić je zabio za 2:0. Jako loše ovo izgleda za domaćine.

9' GOL Dinamo vodi. Kadzior je zabio na asistenciju Petkovića.

1' Počela je utakmica.

Zagrebački Dinamo natjecanje u novoj sezoni Hrvatskog Kupa počinje u šesnaestini finala, gdje će mu protivnik biti momčad četvrtoligaša Karlovca.

Modri su izgubili u posljednjoj utakmici, dvoboju u HNL-u protiv Varaždina, pa se trener Nenad Bjelica odlučio na teren poslati snažnu momčad s nekim važnim prvotimcima i ne riskirati prolazak.

Tako će u prvom sastavu Dinama u Karlovcu biti, između ostalih, Nikola Moro, Dani Olmo, Bruno Petković i Arijan Ademi.

Još tri utakmice

U istom terminu igraju se i tri druge utakmice - Hrvace i Slaven Belupo, Oriolik i Lokomotiva te Vuteks Sloga protiv Osijeka.