USKRŠNJI SPEKTAKL NA OLD TRAFFORDU: / Rashford ispraćen ovacijama, United pregazio Chelsea i spasio prvenstvo

Nogometaši Manchestera su nakon pet sezona uspjeli pobijediti Chelsea, Mourinhova momčad slavila je 2:0 na svom Old Traffordu golovima Marcusa Rashforda (7.) i Andera Herrere (49.) u 33.

16.4.2017.
16:30

Ovom trijumfom United je prekinuo niz bez pobjede protiv Chelsea koji je trajao čak 12 utakmica. Prije ove utakmice, United je pobijedio momčad iz Londona u listopadu 2012. godine.

Do kraja još pet kola, Chelsea na +4

Međutim, ovom pobjedom United je vratio i zanimljivost prvenstvu jer Chelsea sada im samo četiri boda više od Tottenhama, a do konca prvenstva još je pet kola.

Sjajna je to bila Unitedova izvedba, Mourinhovi igrači "zakočili" su Edena Hazarda, a u napadu je sjajan bio Marcus Rashford kojemu je trener dao prednost pred Zlatanom Ibrahimovićem koji je ostao na klupi zbog "nakupljenog umora". O Rashfordovoj igri najbolje svjedoče ovacije punog Old Trafforda kad ga je u 83. minuti zamijenio Ibra...

Poveli u 7. minuti

Poveo je United u 7. minuti, kad je Herrera uputio izvrsnu loptu Rashfordu koji je izbjegao zaleđe i pored Davida Luiza zabio Asmiru Begoviću. Na posljednjem treningu uoči utakmice, gležanj je ozlijedio prvi vratar Thibaut Courtois pa je bratio vratar bh. reprezentacije.

Kod drugog gola, domaćini su imali sreće jer se Herrerin udarac odbio od Zoume i prevario Begovića.

Vratila se neizvjesnost

Vodeći Chelsea je doživio peti poraz u sezoni, drugi u posljednje četiri utakmice, a Tottenham im se primaknuo na četiri boda. Ne tako davno, Conteova momčad imala je i deset bodova više pred pratnjom...

FIRMINO DONIO TRI BODA 'REDSIMA': /

Kad Klopp napravi ovu kombinaciju s Lovrenom, Liverpool ne gubi utakmice

Manchester United - Chelsea 2:0

Strijelci: 1:0 Rashford (7.), 2:0 - Herrera (49.)

Manchester United: De Gea; Valencia, Bailly, Rojo, Darmian; Fellaini, Ander Herrera; Young, Pogba, Lingard; Rashford

Chelsea: Begović; Zouma, David Luiz, Cahill; Moses, Kante, Matić, Azpilicueta; Pedro, Diego Costa, Hazard

Kraj utakmice

Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

90' - Žuti karton za Fabregasa, a onda i za Ibrahimovića koji je očito nešto dobacio sucu.

83' - Ovacije za Marcusa Rashforda koji izlazi iz igre, a ulazi Zlatan Ibrahimović. Kod Chelseaja izlazi Zouma, ulazi Loftus-Cheek

73' - Žuti karton za Herreru, koji je poput kobca danas pazio na Hazarda i zaradio opomenu zbog starta na Belgijcu.

61' - Carrick je proigrao Rashforda koji je uputio sjajan udarac, ali pored lijeve vratnice

60' - Mourinho mijenja Lingarda, ulazi Carrick

54' - Promjena kod Chelseaja, izlazi Moses, ušao je Fabregas

49' - GOOOL! Zabio je Ander Herrera, lopta se uz malo sreće otkotrljala iza Begovićevih leđa. S lijeve strane Young je napravio nered u obrani Chelseaja, lopta je došla do Herrere koji je šutirao, a Zouma skrenuo taj udarac i prevario vlastitog vratara.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj 1. poluvremena

45'+2 - Young je potegnuo silovito, ali daleko od Begovićevih vratiju.

45'+1 - Pokušao je Diego Costa, to je prvi udarac Chelseaja prema Unitedovim vratima.

45' - Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

34' - Chelsea još nije uspio stvoriti ni jednu zrelu šansu

29' - Ponovno dobra akcija danas dobrog Uniteda, ali je Young gađao pored lijeve vratnice.

22' - Dobra reakcija Begovića koji je izbio loptu ispred Lingarda i spriječio gotovo sigurni pogodak

16' - S lijeve strane pokušao je Young, ali je njegova lopta prošla pored vratnice. Zasad je United bolja momčad.

7' - GOOOL! Marcus Rashford razveselio je navijače na Old Traffordu. United vodi 1:0. Sjajno ga je proigrao Ander Herrera, izbjegao je mladi napadač ofsajd zamku, pratio ga je David Luiz, ali ga nije uhvatio, pa je Rashford pored Begovića poslao loptu u mrežu. To mu je peti gol u sezoni.

17:00 - Počela je utakmica na Old Traffordu

Ibrahimović i Mkhitaryan nisu u prvih 11, već na klupi. Mourinho je neigranje opravdao umorom igrača.

United je na šestom mjestu, s čak 18 bodova manje od Chelseaja. "Crveni vragovi" će se probati, pa i preko Europske lige, dočepati mjesta koje vodi u najelitnije natjecanje. No, Chelsea im je najgori mogući suparnik, već osam utakmica u prvenstvu ne znaju za pobjedu, imaju četiri remija i četiri poraza, Bluese nisu svladali od listopada 2012. Na Old Traffordu čekaju pobjedu još dulje, od rujna 2011. Protiv Chelseaja zabili su samo tri gola u posljednjih deset utakmica.