UMALO SENZACIJA: / Drugi tenisač svijeta jedva se spasio ispadanja u Monte Carlu

Britanski tenisač i drugi igrač svijeta Andy Murray prošao je u četvrtfinale ATP turnira u Monte Carlu nakon teške pobjede nad Francuzom Benoitom Paireom, 22. igračem svijeta.

14.4.2016.
14:00
AFP/VALERY HACHE

Meč je počeo jako dobro za Pairea, a loše za Murrayja. Francuz je dominantnom igrom ostavio Britanca bez rješenja i pobijedio u prvom setu sa 6-2. Paire je dobro ušao i u drugi set te se činilo da bi u njemu mogao izboriti pobjedu i izbaciti drugog igrača svijeta. Francuz je imao meč loptu, no Murray se pribrao i uspio sa 7-5 izjednačiti na 1-1 u setovima.

Treći, odlučujući, set donio je mnogo uzbuđenja. I u njemu je Paire imao meč loptu, ali se Murray uspio oduprijeti pritisku i izboriti plasman u polufinale.

Benoit Paire

Murrayju će protivnik u četvrtfinalu biti Kanađanin Miloš Raonić koji je u drugom meču izbacio bosanskohercegovačkog tenisača Damira Džumhura.