UKRAJINKA SLAVILA PROTIV PRVE TENISAČICE SVIJETA: / Svitolina obranila naslov u Romu

Ovo je 12 naslov u karijeri za Svitolinu, četvrtu na WTA ljestvici.

20.5.2018.
17:04

Ukrajinka Elina Svitolina obranila je naslov pobjednice na teniskon WTA turniru u Rimu gdje je u nedjelju u finalu sa 6-0, 6-4 svladala prvu tenisačicu svijeta Rumunjku Simonu Halep nakon sat i devet minuta igre.

U reprizi prošlogodišnjeg finala prvi set je Ukrajinka dobila lako, nakon svega 20 minuta igre, tri puta je uzela rumunjskoj tenisačiic servis i izgubila je samo tri poena. Halep je pak napravila 11 neprisiljenih grešaka u prvom setu, a meč je završila s 21 neprisiljenom pogreškom. U drugom meču je Halep ipak pružila malo jači otpor, ali to nije bilo dovoljno.

Ovo je 12 naslov u karijeri za Svitolinu, četvrtu na WTA ljestvici. Ovo je bio šesti međusobni ogled između Svotoline i Halep i četvrta pobjeda ukrajinske tenisačice.