UKRAJINAC POKAZAO VELIČINU U PORAZU: / 'Hvala gospodine Ševčenko, u Hrvatskoj ste istinska legenda'

10.10.2017.
18:24
Screenshot

Prijetili su opasno Marlos, Rakicki, Stepanenko i Konopljanka, međutim Vatreni su imali sreće pa su dočekali poluvrijeme prazne mreže.

U nastavku je Hrvatska krenula ofenzivnije što je urodilo plodom. U 62. minuti ubačaj Modrića s desne strane Kramarić je glavom sproveo u donji lijevi kut nemoćnog Pjatova.

Šokirani Ukrajinci nisu mogli odgovoriti na vodstvo Hrvatske, a u 70. minuti Kramarić postiže i drugi gol na utakmici. Vrsaljko je s centra uposlio samog Rakitića, koji je iz prve poslao loptu u peterac, tamo je najspretniji bio napadač Hoffenheima za vodstvo od 2-0.

Hrvatska je na taj način osigurala dodatne kvalifikacije, a Ukrajinci mogu žaliti za propuštenim prilikama u prvom dijelu.

Unatoč porazu, izbornik Andrij Ševčenko pokazao je veličinu. Putem društvenih mreža poželio je sreću Vatrenima, što je naišlo na brojne komentare.

Priliku je iskoristio i HNS te mu se na isti način zahvalio.

"Hvala gospodine Ševčenko. U Hrvatskoj ste istinska legenda", poručili su mu.

Ukrajinac je poslije susreta je pak poručio da je Hrvatska trebala završiti prva u skupini.

"U ovoj utakmici izdržali su prvo poluvrijeme kada smo ih pritisnuli, a onda su u drugom iskoristili svoje šanse", poručio je.

Vatreni će suparnika u dodatnim kvalifikacijama doznati sljedećeg utorka kada je na rasporedu ždrijeb.