TUČNJAVA U OKLAHOMI: / Bogdanović pokazao zašto ga Netsi trebaju

Tek treći poraz u sezoni pretrpjeli su košarkaši Golden State Warriorsa od kojih su rezultatom 112:110 bolji bili Denver Nuggetsi.

14.1.2016.
9:50
AFP, Kevin C. Cox

Danilo Gallinari najzaslužniji je za tek treću pobjedu Denvera u posljednjih deset utakmica. Ubacio je Talijan, šesti izbor drafta iz 2008. godine, 28 poena, ali se istaknuo i ključnom obranom na Stephenu Curryju u posljednjim trenucima ogleda. Pogodio je Curry 20 u zadnjoj četvrtini od 38 koševa ukupno (i devet asistencija) u neuspješnom pokušaju da momčad odvede do 37. pobjede u 40. utakmici.

Westbrook se potukao s Bareom

Uzbudljivo, no ne i rezultatski, bilo je na ogledu Oklahoma City Thundera i Dallas Mavericksa na kojem je domaćin slavio 108:89. Kevin Durant ubacio je 29 poena i uhvatio deset lopti u ogledu u kojem je Russell Westbrook zbog tučnjave s Bareom isključen u drugoj četvrtini ogleda. Zaradio je dvije tehničke pogreške i put u svlačionicu u tek drugoj utakmici karijere u kojoj nije ubacio niti poen suparnicima. Imao je sedam skokova i osam asistencija. Umješao se u cijelu priču i Dallasov Charlie Villanueva s pokušajem hvatanja za vrat Thunderova igrača pa je i on, s dvije tehničke, usmjere s parketa.

Bogdanović ubacio četiri od pet trica

Damjan Rudež odgledao je s klupe još jednu utakmicu svojih Minnesota Timberwolvesa, no primjetan učinak napokon je ostvario Bojan Bogdanović koji je nakon tri uzastopna susreta bez ubačaja iz igre konačno pokazao da zna pogoditi.

Ubacio je četiri od pet pokušaja za tricu i uz 14 poena i četiri skoka sudjelovao u 110-104 pobjedi protiv New York Knicksa. Prije ove utakmice promašio je 16 od 18 dalekometnih pokušaja, odnosno u devet prethodnih utakmica pogodio je tek 7 njih iz 38 pokušaja. Netsi su pobjedom prekinuli niz od deset uzastopnih domaćih poraza.