TORCIDA ZASJENILA HAJDUK: / Oslabljeni Splićani slavili golom džokera Ohandze

U dvoboju 5. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali Slaven Belupa s 1-0 (0-0) i došli na drugo mjesto ljestvice.

11.8.2017.
23:20

Hajduk, koji je igrao bez ozlijeđenog Futacsa, zatim Lopeza, Tudora, Ercega, Bašića i Stipice, na Poljudu je slavio pogotkom njihova "džokera" Franka Ohandze u 62. minuti. Utakmica će se više pamiti po bakljadi i napuštanju terena od strane Torcide sredinom prvog dijela.

'POČIVAJ U MIRU, BRATE': /

Dirljiv Torcidin oproštaj od ubijenog mladića, danas nema navijanja na Hajdukovoj utakmici

Letica obranio Ivanovskom

Najbolju priliku prvog dijela, u kojem je Hajduk više napadao, propustio je napadač gostiju Mirko Ivanovski kome je u 17. minuti pričuvni splitski vratar Letica obranio šut iz blizine.

Slabo su domaćini odigrali prvo poluvrijeme pa su u svlačionice ispraćeni zvižducima s tribina.

U 59. minuti je iz slobodnog udarca 'opalio' Fomitschow s otprilike 20 metara, ali je spreman na njegov pokušaj bio Marković.

Greda spasila goste težeg poraza

Akcija za gol odigrala se u 63. minuti kad je Said na drugoj strani pronašao Fomitschowa koji je prizemnim centaršutem pronašao Ohandzu. Hajdukov napadač dobro se snašao na prvoj vratnici i pogodio za 1:0.

Do kraja utakmice vratar Slavena Marković obraio je udarac Nižiću, a greda je spasila goste nakon udarca Fomitschowa u 70. minuti.