TEŠKI PORAZI HRVATSKIH KLUBOVA U ABA LIGI: / Cedevita lagano svladala Cibonu, Igokea bolja od Zadra

Cibona je u jednom trenutku utakmice gubila s čak 34 poena razlike

13.12.2020.
23:52
Luka Stanzl/PIXSELL

U 10. kolu ABA lige košarkaši Cibone su u nedjelju u Ljubljani izgubili od Cedevite Olimpije sa 75-100 (29-48), a sve je bilo jasno nakon prvog poluvremena koje je završilo sa 19 koševa prednosti domaćina. Do kraja susreta Cedevita Olimpija je samo "pumpala" prednost, koja je početkom zadnje četvrtine iznosila čak 34 poena.

KRKA POBIJEDILA SPLIT U GOSTIMA KOŠEM 4 SEKUNDE PRIJE KRAJA: /

Infarktna završnica na Gripama

U momčadi domaćina najbolji su bili Amerikanac Jarrod Jones sa 18 i Edo Murić sa 16 poena, a Cibonu su predvodili Ivan Novačić sa 15 i Scottie Reynolds sa 13 koševa.

Serija u zadnjoj četvrtini

Ranije u nedjelju košarkaši Zadra doživjeli su težak poraz u gostima kod Igokee sa 48-72 (32-33), a ključnim su se pokazale prve tri i pol minute u zadnjoj četvrtini kada su domaćini napravili seriju 9-0 i otišli na 18 koševa prednosti (58-40).

Do kraja utakmice prednost domaćina se samo povećavala i na kraju je Igokea slavila sa 24 poena viška (72-48). Kod domaćina najbolji su bili Amerikanac Anthony Clemmons sa 14 i Marko Jošilo sa 13 poena, a kod Zadra istaknuo se Amerikanac Chinanu Onuaku sa 20 koševa.

Od hrvatskih klubova Split je deveti sa omjerom 3-7, koliko ima i Cibona na desetom mjestu, a Zadar je zadnji sa omjerom 1-6.