WIMBLEDON DOŽIVIO NOVI ŠOK: / Ispala prva nositeljica, od deset vodećih u ždrijebu je još samo jedna

Kreatorica nove senzacije je 32-godišnja Tajvanka Su-Wei Hsieh

7.7.2018.
17:22

Niz iznenađujućih rezultata na ovogodišnjem Wimbledonu nastavljen je i u subotu, a kreatorica nove senzacije je 32-godišnja Tajvanka Su-Wei Hsieh koja je sa 3-6, 6-4, 7-5 svladala prvu tenisačicu svijeta Rumunjku Simonu Halep i tako treći put u karijeri, a prvi put u All England Clubu, izborila mjesto u osmini finala pojedinačne konkurencije na Grand Slam turnirima.

Pobjeda karijere

Pobjeda Tajvanke još je veća s obzirom na kretanje rezultata. Naime, Hsieh je nadoknadila set zaostatka, a u odlučujućem setu je nadoknadila zaostatak od 1-4 te kod 4-5 spasila meč-loptu kad je bila na servisu. Halep je u 11. gemu izgubila servis nakon što je propustila tri prilike za vodstvo 6-5, a u sljedećem gemu nije iskoristila dvije povezane break-lopte (15-40). Nizom od četiri poena, ponajviše zahvaljujući pogreškama aktualne pobjednice Roland Garrosa, Tajvanka je stigla do najveće pobjede u karijeri.

Favoritkinje poispadale

Unatoč porazu Halep će ostati na vrhu WTA ljestvice, jer je od prvih deset tenisačica svijeta u ovom trenutku, u igri ostala još samo Čehinja Karolina Pliškova, koja ju ne može prestići ni u slučaju da osvoji svoj prvi Grand Slam trofej.

Nadal siguran

I kod tenisača neće biti promjene na vrhu ATP ljestvice nakon Wimbledona, jer je Rafael Nadal pobjedom nad Australcem Alexom De Minaurom 6-1, 6-2, 6-4 osigurao mjesto u osmini finala, što će mu donijeti dovoljno bodova da se zadrži ispred Rogera Federera, čak i da izgubi u sljedećem kolu, a Švicarac obrani naslov.