Marin Čilić doživio pravu katastrofu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u trećem kolu ATP Mastersa u Cincinnatiju, bolji od njega bio je treći nositelj Švicarac Stanislas Wawrinka 3:6, 6:0, 6:1.

14.8.2014.
19:12

Čilić je odlično otvorio meč. Poveo je 3:0, te mirno dobio prvi set 6:3. Nažalost, potom je neobjašnjivo 'nestao' s terena i doživio katastrofu. U iduća dva seta dobio je samo jedan gem i nakon 82 minute igre doživio poraz.

Međugorac je u prvom setu imao 76 posto realizacije prvog seta, no u drugom setu je taj postotak pao na svega 47 posto. Wawrinka u prvom setu nije imao niti jednu break loptu, no u nastavku meča imao je osam break lopti, a čak pet puta je uzimao Čiliću servis.

Bio je to njihov deveti međusobni susret i sedma pobjeda četvrtog tenisača svijeta. Ove godine su igrali i u Monte Carlu, a također je slavio Wawrinka.