VEKIĆ U ČETVRTFINALU: / Donnin preokret protiv Francuskinje za proboj među osam najboljih

Čeka je bolja iz susreta između prve nositeljice Njemice Julije Goerges i Ruskinje Anne Blinkove

17.10.2018.
14:01

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u srijedu u četvrtfinale teniskog WTA turnira u Luxembourgu nakon što je u osmini finala bila bolja sa 2-6, 6-1, 7-5 od Francuskinje Fione Ferro (WTA-103.).

Borba duga 138 minuta

U prvom setu je hrvatska tenisačica izgubila dva servisa, a ni jedan nije uzela suparnici. No u drugom setu, Vekić igra bolje, tri puta uzima servis Francuskinji i gubi samo jedan gem. Treći set je donio izjednačenu igru, Vekić je na početku izgubila svoj servis, ali ga je odmah vratila i onda na kraju uzima servis za 7-5 i meč.

U meču koji je trajao dva sata i 18 minuta, Vekić je servirala pet aseva, a Ferro jedan. Hrvatska je tenisačica osvojila više poena i na prvom i na drugom servisu (65 posto i 53 posto naprama 58 i 48 posto).

Povela u međusobnim mečevima

Ovo je bio njihov prvi međusobni ogled i prva pobjeda hrvatske tenisačice koja će u četvrtfinalu igrati protiv bolje iz susreta između prve nositeljice Njemice Julije Goerges i Ruskinje Anne Blinkove.