BORBA ZA POLUFINALE: / Čilić dominatno slavio protiv Isnera, sve je sad u Ćorićevim rukama

Hrvatska muška teniska reprezentacija dovela je ogled protiv Sjedinjenih Američkih Država u Portlandu do posljednjeg, petog susreta.

17.7.2016.
21:09
AFP, ADRIAN DENNIS

Nakon 0:2 nakon prvog dana, odnosno poraza Marina Čilića i Borne Ćorića u pojedinačnim mečevima, subota je donijela borbu parova i prvi bod Hrvatske u nadmetanju. Pala su pod udarcima Čilića i Ivana Dodiga legendarna braća Mike i Bob Bryan i Hrvatskoj se otvorila prilika za preokret.

Svoj je dio posla u večernjim satima nedjelje sjajno obavio Marin Čilić porazivši Johna Isnera u njihovom šestom međusobnom ogledu dokazavši još jednom da, ma kako god ti susreti bili neizvjesni, Isner za njega nema rješenje.

Slavio je Čilić u tri neizvjesna seta. Uz dramu trinaeste igre u prvom i po break u svakom od sljedeća dva seta Čilić je stigao do slavlja 7:6(9), 6:3, 6:4 i prepustiti bod odluke u ruke Borne Ćorića kojem slijedi meč protiv Jacka Socka.

SAD - HRVATSKA 2-1

Isner - Čilić 6:7(9), 3:6, 4:6

3. SET

Obojica su obranila svoj servis bez izgubljenog poena.

Isner vodi 2:1.

Čilić je imao 40:0, Isner se približio na poen zaostatka, a onda i sam osjetio kako je u tim trenucima suočiti se s neobranjivim servisom. Rezultat je 2:2.

Isner siguran za 3:2. Dosad je ispucao 15 as-servisa, Čilić ih je sakupio 12.

Bez promjena i prijetnji i u igrama koje su uslijedile. Čilić preuzima servis kod Isnerovog vodstva 4:3.

Rezultat je 4:4, lijepo bi sad bilo stisnuti Isnerov servis i privesti meč kraju.

Čilić ima break-loptu. I BREAK. Čilić će servirati za meč pri prednosti 5:4 u trećem setu.

GOTOVO JE, ČILIĆ JE SLAVIO U TRI SETA 7:6(9), 6:3, 6:4

2.SET

Prvih devet minuta drugoga seta protekla su u sigurnim igrama obojice na početan udarac. I to je dobra vijest jer Čilić odnosno Hrvatska uz prednost od jednog seta ima i 2:1 u drugom.

Čilić je na Isnerov servis stigao do tri vezane break-lopte, ima 0:40. Tri precizna i silovita servisa otklonila su prijetnju ua Isnera, ali Čilić ima novu prednost. Nije ju mogao iskoristiti, Isnerovi početni udarci koji uđu u servisno polje ostavljaju jako malo prostora za reakciju. Dohvati li ih Marin uopće. Rezultat je 2:2.

Bilo je napeto, ali Čilić vodi 3:2.

Rezultat je 3:3.

Čilić je pokazao sigurnost na početnom udarcu i čeka što će napraviti Isner. Break bi sjajno 'sjeo', rezultat je 4:3 u drugom setu.

I evo ga, BREAK ZA HRVATSKU. Zadrhtala je Isneru ruka u odlučujućim trenucima, servis nije bio kao dosad, a lopte su isprovocirane Čilićevim udarcima 'frcale' izvan ruba igrališta. Čilić servira za drugi set!

Čilić uzima drugi set rezultatom 6:4. Prijeloman trenutak seta bio je u osmom gemu, a potom je Čilić break potvrdio sigurnom igrom na svoj početni udarac.

1. SET

Prvi na servisu bio je, i to vrlo dominantan Isner koji lakoćom osvaja svoj gem. Čilić izjednačuje nešto teže, no 'led' je probijen.

Isnerovi servisi su neumoljivi, Amerikanac ponovno u vodstvu i to bez izgubljenog poena u oba servis-gema.

Čilić na servisu pri 15:30 traži snimak loptice. Mali, ali srećom aut. Dugo je trajao ovaj gem, četiri i pol minute, ali rezultat je 2:2.

Isner i dalje bez izgubljenog poena na svoj servis. Lako stiže do 3:2.

Break-lopta za Isnera kod 30:40 u šestom gemu. Zapucao ju je forhendom u mrežu. Rezultat je 3:3.

Isner je ovaj put izgubio poen na svoj servis, ali daleko je to bilo od drame. Amerikanac je vrlo siguran pri osvajanju svog četvrtog gema.

Dva je poena na svoj servis Čilić prepustio Isneru u osmom gemu meča. Rezultat je 4:4.

Još jednom čisti gem za Amerikanca, 5:4.

Čilić je suočen s neugodnih 0:30. Spašeno, rezultat je 5:5.

Isner je izborio tie-break novim servis-gemom bez izgubljenog poena. 6:5.

Čilić je opet otvorio gem s 0:30. Nizom od četiri poena i Čilić je stigao do trinaeste igre.

Čilić je prvi stigao do set lopte pri 6:5 u tie-breaku. Imao je prije toga mini-break i 5:4 te dva servisa, ali je Isner odmah izjednačio na 5:5. Set-loptu je imao i Isner na Marinov početni udarac kod 7-6. Čilić, premda ga početni udarac nikako ne služi, stigao je do prednosti 8-7. Čilić ima 9-8 i set-loptu na svoj početni udarac. Ponovno drugi servis i ponovno izjednačenje. Rezultat trinaeste igre je 9:9, bila je ovo Čilićeva treća set-lopta, prva na početni udarac. Čilić je iskoristio četvrtu-meč loptu i Hrvatska vodi 1:0 u setovima.