NEUGODAN PORAZ ZA POČETAK: / Čilić bez prave šanse za senzaciju protiv svjetskog broja jedan

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić porazom je otvorio nastup na ATP World Tour Finalsu, odnosno završnom Mastersu u Londonu.

14.11.2016.
20:30

Oba su tenisač prilično nervozno krenula u meč. Čilić je već u prvom gemu imao dvije prilike za break, ali nije ih uspio iskoristiti. Za razliku od njega, Murray je u idućem gemu ugrabio svoju šansu i poveo s 2-0.

U srijedu protiv Wawrinke

No, nije tu bio kraj šokovima. Marin je ekspresno uzvratio Britancu breakom da bi u sljedećem gemu ponovno ispustio svoj servis. Takav poklon Murray više nije želio ispustiti i premda je i u petom gemu bio suočen s break-loptom, više nije gubio servis i mirno je osvojio prvi set.

U drugom je setu prvi igrač svijeta podigao razinu svoje igre i Čilić nije imao nikakve šanse za preokret. Svoja prva dva servisa Marin je čvrsto držao, ali u petom gemu je Murray napravio break i priči je bio kraj. Do kraja dvoboja Međugorac više nije osvojio nijedan gem i u 15. je međusobnom meču protiv Škota upisao 12. poraz.

NIJE NI ZNAO ŠTO GA JE SNAŠLO: /

Treći tenisač svijeta za samo sat vremena otpuhnut s terena

U prvom susretu ove skupine Japanac Kei Nishikori svladao je Švicarca Stana Wawrinku s uvjerljivih 6-2, 6-3. U 2. kolu u srijedu Čilić će igrati protiv Wawrinke, a Murray protiv Nishikorija.

UŽIVO:

6-2 - KRAJ MEČA. Murray je lakoćom osvojio gem i došao do pobjede na startu turnira.

5-2 - Murray je podigao razinu svoje igre, napravio novi break i u sljedećem će gemu servirati za pobjedu.

4-2 - Osvojio je Britanac još jedan gem na svome servisu i napravio novi korak prema trijumfu.

3-2 - Nažalost, Čilić je ispustio svoj servis i Murray je se sasvim približio pobjedi.

2-2 - Bez problema je Murray osvojio svoj servis-gem, tako da se nastavlja velika bitka.

1-2 - Marin i dalje drži svoj servis, sada čekamo napad na Murrayjev.

1-1 - Imao je Čilić priliku za break, ali se Murray uspio izvući.

0-1 - Odlično je Čilić otvorio drugi set, sigurno je osvojio svoj gem.

POČEO JE DRUGI SET.

6-3 - Brzinski je Murray riješio svoj servis-gem i potvrdio osvajanje prvog seta.

5-3 - Marin je bio siguran na svome servisu, ali sada mora napraviti break da bi ostao u igri.

5-2 - Murray je osvojio novi gem na svoj servis i ide prema osvajanju prvog seta.

4-2 - Uspio je Marin konačno osvojiti svoj servis i smanjiti zaostatak.

4-1 - Ponovno je Čilić imao break-loptu, ali ovaj put nije uspio.

3-1 - Novi šok za Marina! Prvi tenisač svijeta je napravio još jedan break i opet je u prednosti.

2-1 - Odmah uzvraća Čilić! Novu priliku za break koju mu je ponudi Murray nije propustio i vratio se u igru. Marin se požalio sucu na Murrayjevo učestalo ispuštanje loptice u posljednji trenutak prije servisa.

2-0 - Velika šteta, Čilić je pružio Murrayju priliku za break, a ovaj ju je odmah iskoristio i vodi s 2-0.

1-0 - Kakav početak meča. Marin je imao dvije prilike za break, ali nije ih uspio iskoristiti, tako da početnu prednost ima Murray.

POČEO JE PRVI SET.

0' - Murray i Čilić izlaze na teren, slijedi zagrijavanje, a za koju minutu i početak meča.