ĐOKOVIĆ RAZBIO FEDERERA I UŠAO U FINALE: / Švicarac krenuo furiozno, ali Nole je jednostavno predobar

Tri seta trebala su srpskom tenisaču da svlada Federera

30.1.2020.
12:00

Polufinale Australian Opena

Roger Federer - Novak Đoković

6-7; 4-6; 3-6

Novak Đoković lakše od očekivanog plasirao se u finale Australian Opena. U polufinalnom susretu s dominantnih 3:0 u setovima bio je bolji od Švicarca Rogera Federera.

Kako je Roger Federer krenuo u meč, mislili smo da je pred nama još jedan epski meč Švicarca i Srbina. Trebalo je tenisačima da umire ruke za servise u prvom setu, a Federer se u toj razmjeni breakova bolje snašao i na početku stigao u veliko vodstvo od 5-2 u gemovima.

A onda je uslijedio veliki povratak Novaka Đokovića. U potpunosti je koncentrirano igrao i pokazao koliko je mentalno spreman za ovakve situacije. Stigao je sve do 5-5 u gemovima, da bi na kraju stigao u potpunog preokreta u tie-breaku prvog seta.

NOVAK SE NAKON MEČA NAKLONIO VELIKOM FEDERERU: /

'Zbog toga mu svaka čast'

Thiem ili Zverev?

Sljedeća dva seta nije Đoković ostavio prevelike šanse za Federera koji se činio kao da nije u potpunosti fizički spreman za polufinale Australian Opena. Drugi set odnio je Đoković rezultatom 6-4 u gemovima, dok je u trećem meč zaključio sa 6-3.

Bila je ovo 27 pobjeda Novaka Đokovića u jubilarnom 50. meču protiv Federera.

Dominic Thiem i Alex Zverev drugi su polufinalni par na turiniru, a susrest će se u petak ujutro od 9:30.

3. set

3-6 Gotovo je, Novak Đoković ušao je u finale Australian Opena.

2-2 Dosta su glasni Đokovićevi navijači, sudac ih mora primirivati prije gotovo svakog servisa.

1-2 Novak Đoković je pun samopouzdanja, vidi se to i u trećem setu. Ne radi greške i došao je na samo korak od finala Autralian Opena.

0-0 Krenuli smo u treći set.

2. set

3-6 Još jedan odličan set Novak Đokovića. Federer će sada morati izvesti čudo da bi se vratio u ovaj meč

3-4 Đoković je u drugom setu imao tri break prilike u dva različita gema, ali oba igrača zasad drže svoje servise.

0-0 Krenuli smo u drugi set

1. set

6-7 Vrhunski povratak i osvojen prvi set za Đokovića. Ovo protiv Federera mogu samo najveći tenisači.

5-5 Kakva tri gema Đokovića i Srbin je opet u egalu. Strašno odigrano.

5-2 Federer je na rubu osvajanja prvog seta, Novak je krenuo u povratak, ali je Švicarac ostao koncentriran i lijepo iskoristio svoj servis.

3-1 Tri breaka vidjeli smo i prva četiri gema. Federer je uzeo Đokoviću dva servisa i ide po veliku prednost.

Prošli put kad smo gledali meča Novaka Đokovićai Rogera Federera, bio je to pravi spektakl u finalu Wimbledona. Danas se u finalu Australian Opena susreću opet u meču koji smo svi s nestrpljenjem čekali.

Meč polufinala Australian Opena između Đokovića i Federera pratite uživo na portalu Net.hr.