ĆORIĆ RAZBIO JEDNOG OD NAJBOLJIH IGRAČA SVIJETA U PRVOM SETU PA POTONUO: / Zverev uletio u polufinale US Opena

Nakon furioznog prvog seta Borna Ćorić nije izdržao dva tie-breaka protiv sedmog tenisača svijeta

8.9.2020.
23:09

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u polufinale US Opena, njega je u četvrtfinalu svladao Nijemac Alexander Zverev sa 1-6, 7-6 (5), 7-6 (1), 6-3 nakon tri sata i 24 minute igre.

Bio je ovo peti međusobni susret Ćorića i Zvereva i druga pobjeda njemačkog igrača. Na US Openu su se sastali po drugi put, prije tri godine je u 2. kolu bolji bio Ćorić.

Ćorić je odlično otvorio susret, dva je puta oduzimao servis Zverevu u prvom setu te ga riješio u svoju korist sa 6-1. Naš je trenutačno prvi igrač ostvario break i u petoj igri drugog seta za vodstvo od 3-2, ali nije uspio tu prednost i zadržati jer je Zverev vratio izgubljeni servis u osmoj igri, pa je o pobjedniku te dionice odlučivao tie-break. I u odlučujućoj igri prvi je do prednosti stigao Ćorić, no Zverev je osvojio četiri od posljednjih pet poena te poravnao rezultat u meču.

Skupi tie-breakovi

U trećem setu igrači su razmijenili po break u ranoj fazi, a potom su držali gemove na svom servisu do novog tie-breaka. No, ovaj put Zverev je bio dominantan, poveo sa 4-0 i mirno ga riješio u svoju korist sa 7-1.

Veliku priliku Ćorić je imao u petom gemu četvrtog seta kada je stigao do 0-40 na servis Zvereva, no nije iskoristio niti jednu od te tri vezane break-lopte kao niti još jednu prednost. Zverev je to znao iskoristiti, oduzeo je servis Ćoriću za vodstvo od 5-3, a onda prilikom servisa za meč iskoristio treću meč-loptu.

Ćoriću je ovo bio prvi nastup u četvrtfinalu nekog "grand slam" turnira, dok je Zverev drugi put stugao do polufinala. Prvi je igrao u siječnju ove godine na Australian Openu kada je izgubio od Austrijanca Dominica Thiema.

Zverev će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Španjolca Pabla Carrena i Kanađanina Denisa Šapovalova.

Borna Ćorić - Alexander Zverev

6-1, 6-7, 6-7, 3-6

4. set

3-6 Gotovo je. Borna Ćorić ispao je s US Opena nakon vrlo dobrog meča.

3-5 Ovo je bilo ključno. Zverev je uzeo Ćoriću servis i sad je sve u njegovim rukama.

2-2 Zverev pokazuje veliku nervozu, još uvijek je nervozan, možda jer zna da je Novak Đoković ispao i osjeća tu šansu da osvoji. Radi pritisak na suce i radi to konstantno.

1-1 Siguran ulazak obojice tenisača. nitko nije kiksao na startu setova još.

3. set

6-7 Jednostavno je pomeo Zverev Ćorića i u ovom tie-breaku. 7:1 je završilo i idemo u 4. set. Prednost na terenu i ona psihološka su sad na strani Nijemca.

6-5 Vrlo je izvjesno da ćemo gledati još jedan tie-break.

3-4 Kako je Ćorić nagrizao Zvereva u 6. gemu, dvije break-lopte je imao, no nekako se izvukao Nijemac. U istom su gemu odigrali čak 11 poena. Nakon toga je Borna lagano odservirao.

3-2 Kakva je ovo bila mini-predstava Borne Ćorića. U 4. gemu imao je tri break-lopte, stigao je na 0:40 i na kraju to kapitalizirao i vratio svoj servis, a onda ekspresno potvrdio taj break. Zverev je na servisu i počinje polako igra živaca u New Yorku.

1-2 Nije dobro. Zverev je Borni uzeo servis.

1-1 Čeka nas dugačak meč, Zverev se oporavio od početnog šoka i sad je ovo igra dva potpuno ravnopravna suparnika.

2. set

7-6 Ipak Zverev uzima ovaj set nakon sat i 16 minuta bespoštedne borbe.

6-6 Idemo u tie-break.

5-5 Uvjerljiva dva gema s obje strane. Čini se da idemo prema tie-breaku.

4-4 Nije Ćorić izdržao pritisak. Izborio je Zverev svoj prvi break u ovom meču nakon još jednog maratonskog gema. Šteta za našeg Bornu, no još stigne ovaj set uzeti.

4-2 Evo velike prednosti za Ćorića. Ne smije nikako ispustiti svoj servis do kraja i smiješi mu se i drugi set. Potpuno zašluženo.

3-2 Ma nevjerojatno je što sada radi Borna Ćorić. Nakon još jednog maratonskog gema uzima još jedan servis Zverevu. Ne može danas ništa krivo napraviti hrvatski tenisač.

2-2 Dugi gemovi se igraju, ova dva bila su iznimno naporni, no nitko nije ispustio servis.

1-1 Drugi set krenuo je isto kao i prvi, nijedan tenisač nije ponudio break-loptu i prva dva gema.

Uskoro počinje 2. set.

1. set

6-1 Samo tako je Ćorić stigao do prvog seta, prelagano, reklo bi se. Ne zna Zverev što ga je našlo Jedina zvijer na terenu večeras je Borna Ćorić.

4-1 Kakav gem! Ćorić je spašavao dvije break-lopte i ovo bi, po svemu, trebao biti njegov set.

3-1 Ćorić uzima servis Zverevu! Iskoristio je break-loptu i ekspresno stekao veliku prednost!

2-1 Krenulo je od samog početka dosta sigurno. obojica tenisača na servisu su jednostavno sjajni.

Borna Ćorić u četvrtfinalu igra protiv vršnjaka, Nijemca Alexandera Zvereva, protiv kojega ima pozitivan omjer u karijeri od tri pobjede i jednog poraza u dosadašnja četiri susreta. Jednu od te tri pobjede protiv Zvereva Ćorić je ostvario upravo na US Openu prije tri godine kada ga je svladao u 2. kolu sa 3-6, 7-5, 7-6 (1), 7-6 (4).

Čudo u proteklom meču

Trenutačno najbolje rangirani hrvatski tenisač, 23-godišnji Borna Ćorić 7-5, 6-1, 6-3 pobjedom protiv Australca Jordana Thompsona u 4. kolu US Opena osigurao je svoj prvi ulazak u četvrtfinale nekog Grand slam turnira u karijeri.

Odličnim nastupom u New Yorku Ćorić je potvrdio kako je kvalitetno radio tijekom pet mjeseci koliko je trajala stanka na ATP Touru uzrokovana pandemijom koronavirusa iako je i on tijekom tog razdoblja bio zaražen virusom COVID-19.

"Pet mjeseci sam čekao na ovaj turnir. Jako sam sretan što se moj naporan rad isplatio. Kod vodstva 5-3 u prvom setu malo sam se uplašio pobjede, ali to je pretpostavljam i normalno jer mi je ovo bila najveća šansa za ulazak u četvrtfinale na 'grand slam' turniru u životu. Nakon što sam dobio prvi set, opustio sam se i igrao puno bolje", izjavio je Ćorić nakon dvoboja protiv Thompsona koji je trajao dva sata i osam minuta, više no dvostruko kraće od drame u 3. kolu kada je svladao Grka Stefanosa Tsitsipasa nakon više od četiri i pol sata i pritom spasio šest meč-lopti suparnika.

Za Ćorića je ovo bio treći nastup u 4. kolu na nekom "grand slam" turniru, nakon US Opena 2018. i Australian Opena 2019. kada je gubio od Argentinca Juana Martina Del Potra, odnosno Francuza Lucasa Pouillea.

"Bit će to odličan dvoboj kao i uvijek. Vidio sam neke njegove mečeve ovdje i mogu reći kako igra možda i svoj najbolji tenis u životu", najavio je Ćorić svo sljedeći susret.