U POTRAZI ZA IZGUBLJENOM FORMOM: / Čilić teškom mukom do druge pobjede u sezoni

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobjedom je započeo nastup na ATP turniru u Rotterdamu, svladavši Francuza Benoita Pairea s 5-7, 6-3, 6-2.

14.2.2017.
22:26
AFP, WILLIAM WEST

Marin je u Rotterdamu kao sedmi igrač svijeta postavljen za prvog nositelja turnira, ali se u prvom kolu jako namučio s Paireom, koji je 42. na ATP ljestvici.

NAJGORI POČETAK SEZONE ZA ČILIĆA! Ima najbolji renking karijere, a nikakve rezultate: /

Za to je kriva njegova najveća boljka

Treća pobjeda protiv Pairea

Čilić je izgubio prvi set gubitkom svog servisa u 11. igri, ali je potom u drugom iskoristio jedine break-lopte u tom setu kod 4-3 i izjednačio. Marin je u trećem setu zaigrao puno bolje, oduzeo je Paireov servis za vodstvo od 3-2 i 5-2 i nakon dva sata igre došao do pobjede. Bio je ovo njihov četvrti međusobni meč i treća pobjeda Čilića.

U 2. kolu Čilić ide na boljega iz dvoboja Borne Ćorića i Rusa Karena Hačanova.