PRVI NASLOV U KARIJERI ZA GARINA: / Ovo je povijesni podvig za Čile

Garinu je ovo prvi naslov u karijeri

15.4.2019.
11:45

Čileanac Christian Garin pobjednik je teniskog ATP turnira u Houstonu gdje je u finalu sa 7-6 (4), 4-6, 6-3 pobijedio dvadesetogodišnjeg Norvežanina Caspera Ruuda.

Garinu, koji je zahvaljujući ovom naslovu napredovao 26 mjesta na najnovijoj ATP ljestvici i sada je 47. tenisač svijeta, ovo je prvi naslov u karijeri i prvi za Čile u zadnjih deset godina. Zadnji iz te južnoameričke države kojem je uspjelo osvojiti naslov bio je Fernando Gonzalez 2009.

ČILIĆ I DALJE 11. NA SVIJETU, ZNAČAJAN PAD KARLOVIĆA: /

Ovako stoje stvari u teniskom svijetu

Ruud je igrao svoje prvo finale i borio se također za prvi naslov u karijeri. On je također ubilježio veliki skok na ATP ljestvici, popeo se 27. mjesta i sada je 68. tenisač svijeta. Zadnji Norvežanin koji je igrao neko finale nekog ATP turnira bio je Ruudov otac Christian, 1995. u Bastadu.

ATP Houston (500.000 dolara): - finale: Christian Garin (Čil) - Casper Ruud (Nor) 7-6 (4), 4-6, 6-3.