POZNATI SVI POLUFINALISTI: / Još su samo četvorica ostala u borbi za naslov

Rafael Nadal, deveti nositelj i pobjednik tog turnira iz 2009. godine, plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je u srijedu sa 6-4, 7-6(7), 6-4 bio bolji od Miloša Raonića.

25.1.2017.
12:46
AFP, JOHANNES EISELE

Umirovljeni španjolski teniski velikan Carlos Moya, aktualni trener Rafaela Nadala i bivši Miloša Raonića, jasno je postavio taktiku za svog igrača sugerirajući mu napade na backhand stranu suparniku. U 43 minuta dugom prvom setu Nadal je ključno napravio u sedmoj igri kada je oduzeo servis suparniku.

Drugi je set lako mogao otići na stranu kanadskog tenisača koji se nakon liječničkog time-outa vratio raspoloženiji i stigao do tri set-lopte u devetoj igri, samo da bi one, baš kao i one kod 6-4 i 7-6 u tie-breaku, ostale neiskorištene u sat i 21 minuti dugoj središnjoj dionici igre.

ŠVICARSKI OBRAČUN U POLUFINALU: /

Neuništivi Federer zbog djece 'pomeo' Zvereva i stigao do Wawrinke

Bila je ovo 50. Nadalova pobjeda na Australian Openu i 24. plasman u polufinale turnira Grand Slam kategorije. Finale će tražiti protiv petnaestog nositelja s kojim ima 7-1 u međusobnim ogledima. Ipak, posljednji susret, a igran je on lani u Pekingu, otišao je na stranu bugarskog tenisača.

Drugi polufinalni par čine Švicarci Stan Wawrinka (četvrti nositelj) i Roger Federer (17.)

Australian Open, rezultati četvrtfinala:

Grigor Dimitrov (15) - David Goffin (11) 6-3, 6-2, 6-4; Rafael Nadal (9) - Miloš Raonić (3) 6-4, 7-6 (7), 6-4;