PORAZ NINE SERDARUŠIĆA: / Sjajno je ušao u meč, u prvom gemu načinio je break, međutim...

Poraz Nine Serdarušića u Umagu

18.7.2019.
18:55
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić poražen je u susretu 2. kola ATP turnira u Umagu od Argentinca Facunda Bagnis sa 3-6, 3-6.

Mladi 22-godišnji hrvatski Davis Cup reprezentativac, koji je dobio pozivnicu za 30. izdanje turnira u Umagu, sjajno je ušao u meč i već u prvom gemu načinio je break. Nažalost, sedam godina stariji Argentinac je uzvratio sa četiri gema u nizu i potom mirno priveo set kraju. Argentinac je s odličnom igrom nastavio i u drugom setu. Kod rezultata 1-1 je načinio prvi break, a zatim je kod rezultata 5-3 još jednom oduzeo servis svom suparniku za novih 6-3 i pobjedu 2-0 u setovima nakon sat i 20 minuta igre.

SPEKTAKL U UMAGU: /

Goran Ivanišević protiv Patricka Raftera - 18 godina poslije

Njihov drugi međusobni susret, ali prvi na ATP Touru

Bio je to njihov drugi međusobni susret, ali prvi na ATP Touru. Do sada su jednom igrali na Challengeru u Urugvaju ove godine na zemljanoj podlozi, kad je Bagnis uvjerljivo slavio sa 6-0, 6-2.

U prvom kolu ostvario svoju prvu pobjedu na ATP turnirima

Serdarušić je u prvom kolu ostvario svoju prvu pobjedu na ATP turnirima u karijeri. U prethodna dva pokušaja, 2016. i 2018. godine, oba u Umagu, gubio je od Rusa Tejmuraza Gabašvilija i Nijemca Maximiliana Marterera, a treća pozivnica pokazala se sretnom i odlično iskorištenom. Argentinac će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta između Borne Ćorića i Talijana Salvatorea Carusa.