PORAZ NA STARTU STUTTGARTA: / Galović bez šanse protiv američkog tenisača

Galoviću je to bio četvrti nastup u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira i treći poraz u 1. kolu

11.6.2019.
16:29

Hrvatski teniski reprezentativac Viktor Galović nije se plasirao u 2. kolo ATP turnira u Stuttgartu, gdje ga je u utorak svladao Amerikanac Denis Kudla sa 6:3, 6:2 za samo 59 minuta.

Galović je prošao dva kvalifikacijska kola za ulazak u glavni turnir, ali protiv 26-godišnjeg Kudle nije imao previše prilika. Amerikanac je otvorio meč nizom od tri osvojena gema, na što je Galović uzvratio istom mjerom, ali je naš tenisač u osmom gemu ponovno izgubio servis, što je Kudli bilo dovoljno za osvajanje prve dionice. Breakovima u prvom i sedmom gemu drugog seta Kudla je lakoćom završio meč.

Treći porazu 1. kolu

Našeg je tenisača skupo koštala loša iskorištenost drugog servisa, na kojem je osvojio svega četiri od 14 poena. Za usporedbu, njegov je suparnik imao realizaciju 11/18.

Galoviću je to bio četvrti nastup u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira i treći poraz u 1. kolu. Najbolji rezultat ostvario je prošle godine u švicarskom Gstaadu, gdje je stigao do četvrtfinala.