POEZIJA POKRETA: / Marin Čilić izludio je Amerikanca, a onda briljirao majstorskim potezom

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić lakoćom se probio do osmine finala na ATP turniru Masters 1000 serije u Rimu, gdje je u utorak u 2.

17.5.2017.
8:33
Screenshot: Twitter

Bio je ovo peti dvoboj Čilića sa Harrisonom i njegova četvrta, ujedno i najuvjerljivija pobjeda. Prvi put su se sastali na zemljanoj podlozi, na kojoj se naš tenisač bolje snalazi, što je u Rimu i dokazao. Harrison nijednom nije uspio oduzeti servis Čiliću, a po dvaput je gubio gemove na početnom udarcu.

MARIN ČILIĆ LAKO DO OSMINE FINALA: Na redu je okršaj protiv tenisača koji mu ne leži

Jedina prijetnja za Čilića bio je šesti gem drugog seta

Jedina prijetnja Čilićevom servisu bio je šesti gem drugog seta, u kojem je Amerikanac propustio dvije prilike za izjednačenje na 3-3. Kad je otklonio tu opasnost, Marin je odjurio po pobjedu do koje je stigao za 64 minute.

Službeni ATP je izdvojio i jedan poen Marina Čilića koji je viđen u šestom gemu prvog seta, kod rezultata 4-1 i 15-0 za Hrvata. Naime, Harrison je servirao, Čilić vratio backhand dijagonalom, došlo je do razmjene udaraca, gdje su jedan drugog pokušavali slomiti, ponajviše skraćenim zarotiranim lopticama.

Izigrao Amerikanca

U jednom trenutku je Čilić pojačao udarac, izigrao Amerikanca, a onda je iskoristio jedno poluvisoko vraćanje Harrisona za jedan majstorso izvedeni laki volley za 30-0. ATP je na Twitteru, uz objavu videa tog poena Čilića, napisao:

"Tko kaže da ti je potrebna snaga udarca kako bi pogodio volley?". Čilić Marin to radi s ljepotom".

Čilić će u četvrtak pokušati izjednačiti svoj najbolji rezultat u Rimu, a to je četvrtfinale iz 2011. godine. No, pred njim će biti vrlo težak zadatak.

Protiv Goffina ima negativan skor

Protiv Davida Goffina je u četiri meča ostvario tek jednu pobjedu, u njihovom posljednjem dvoboju odigranom prošle godine u pariškom Bercyju.

Goffin je za plasman u osminu finala rimskog Mastersa sa 3-6, 6-3, 6-2 svladao ljevorukog Španjolca Fernanda Verdasca.