PETRA MARTIĆ NIJE SE USPJELA KVALIFICIRATI U POLUFINALE QUEBECA: / Pegula ju izbacila u dva seta

U osmini finala je pomela 550. tenisačicu svijeta, ali protiv duplo bolje plasirane Amerikanke nije mogla

14.9.2018.
19:56

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u Quebecu na kojemu je imala status druge nositeljice, bolja od 27-godišnje Splićanke bila je tri godine mlađa Amerikanka Jessica Pegula sa 6-3, 7-5 za sat i 26 minuta igre.

Nije išlo

Bio je ovo treći međusobni susret Martić i Pegule i prva pobjeda trenutačno 227. igračice svijeta koja je do polufinala Quebeca stigla kroz kvalifikacije.

U prvom setu Peguli je dovoljan bio jedan "break" kojega je ostvarila u šestoj igri, da bi u drugoj dionici igre Amerikanka ostvarila preokret. Martić je povela sa 3-0, no Pegula je poravnala na 3-3 da bi kod rezultata 5-5 još jednom oduzela servis hrvatskoj igračici i potom na svom početnom udarcu privela dvoboj kraju.