OVO ĆE BITI SPEKTAKULARNO FINALE: / Dame i gospodo, Đoković i Murray po 34. put

U finalu turnira tenisača u ovogodišnjem Roland Garrosu igrat će prva dva igrača svijeta, Srbin Novak Đoković i Britanac Andy Murray.

3.6.2016.
19:21
AFP, GERARD JULIEN

Đoković je u polufinalu uvjerljivo nadigrao Austrijanca Dominica Thiema sa 6-2, 6-1, 6-4, te se tako treću godinu zaredom plasirao u finale Roland Garrosa, a četvrti put u posljednjih pet sezona će zaigrati u završnom dvoboju drugog "grand slam" turnira sezone, no još uvijek čeka na svoj prvi naslov. Đoković je dosada u karijeri osvojio 11 "grand slam" turnira, pet Australian Opena, tri Wimbledona i dva US Opena, te mu za kompletiranje kolekcije nedostaje samo još Roland Garros. S druge strane, Thiemu je ovo bio prvi nastup u polufinalu nekog "grand slam" turnira.

Uzeo skalp Wawrinki

Murray je do svog prvog finala u Roland Garrosu stigao svladavši u polufinalu branitelja naslova Švicarca Stana Wawrinku sa 6-4, 6-2, 4-6, 6-2.

Đoković i Murray dosada su se susreli 33 puta, a omjer je 23-10 u korist srpskog igrača. U Roland Garrosu su igrali samo jednom, prošle godine u polufinalu kada je Đoković slavio sa 6-3, 6-3, 5-7, 5-7, 6-1, dok su se ove godine susreli tri puta, prva dva dvoboja dobio je Đoković u finalima Australian Opena i ATP Masters 1000 turnira u Madridu, dok je Murray pobijedio u posljednjem dvoboju u finalu ATP Masters 1000 turnira u Rimu prije tri tjedna.

Williams na potezu

Ranije u petak finale turnira tenisačica izborile su prva igračica svijeta i braniteljica naslova Amerikanka Serena Williams, te Španjolka Garbine Muguruza. Williams je u polufinalu svladala Nizozemku Kiki Bertens sa 7-6 (7), 6-4, dok je Muguruza bila uspješnija od Australke Samanthe Stosur sa 6-2, 6-4.

Williams je dosada u karijeri tri puta osvajala Roland Garros, uz prošlogodišnji naslov ima i one iz 2002., te 2013. godine, a u slučaju trijumfa u subotu osvojit će svoj 22. "grand slam" naslov u pojedinačnoj konkurenciji kojim bi se izjednačila na drugom mjestu svih vremena s Njemicom Steffi Graf. Ispred nje ostala bi tada samo Australka Margaret Court sa 24 naslova.

Za Muguruzu će ovo biti drugi "grand slam" finale u karijeri, nakon prošlogodišnjeg Wimbledona u kojem je izgubila upravo od Serene Williams.

i Brazilac Marcelo Melo neće obraniti naslov pobjednika u konkurenciji muških parova u Roland Garrosu, prošlogodišnje pobjednike drugog teniskog "grand slam" turnira sezone u polufinalu su nadigrali Španjolci Feliciano i Marc Lopez sa 6-2, 3-6, 7-5. Ipak, Dodig će kasnije u petak imati priliku ipak okititi se naslovom pobjednika u parizu i ove godine i to u konkurenciji mješovitih parova. On će s Indijkom Saniom Mirzom igrati finalni dvoboj protiv Švicarke Martine Hingis i Indijca Leandera Paesa.

MUŠKI PAROVI:

Feliciano Lopez/Marc Lopez (Špa/15) - IVAN DODIG/Marcelo Melo (HRV/Bra/3) 6-2, 3-6, 7-5

Mike Bryan/Bob Bryan (SAD/5) - Lukasz Kubot/Alexander Peya (Polj/Aut/9) 7-5, 6-1