NEVJEROJATAN PORAZ LATVIJSKE TENISAČICE: / Ovakav rezultat prava je rijetkost na WTA razini

Težak poraz Latvijke najvećće je iznenađenje turnira

2.10.2018.
13:51

Prošlogodišnja polufinalistica China Opena i osvajačica Grand Slam naslova u Roland Garrosu, Latvijka Jelena Ostapenko, doživjela je u utorak na WTA turniru u Pekingu najgori poraz u karijeri, tako što je u dvoboju protiv domaće tenisačice Qiang Wang ostala bez ijednog gema.

Bez gema

U pobjedi 6-0, 6-0 za koju je Wang trebalo 55 minuta, Kineskinja je Jeleni Ostapenko prepustila 26 poena ukupno, a samo devet na svom početnom udarcu. U drugom setu je Latvijka osvojila samo 10 poena.

Druga Latvijka u ždrijebu China Opena, Anastasija Sevastova, u osmini finala će igrati protiv naše Donne Vekić, dok Petru Martić u 2. kolu čeka dvoboj protiv Dankinje Caroline Wozniacki. U oba ta dvoboja naše tenisačice ulaze s omjerom 0:4 u međusobnim mečevima sa suparnicama, a Martić nikada protiv Wozniacki nije osvojila ni set.