NEVIĐENA DRAMA: / Rafael Nadal ispao s US Opena nakon velike pogreške koju će još dugo pamtiti

Francuz Lucas Pouille, 25 igrač ATP ljestvice, iznenađujuće je izbacio Španjolca Rafaela Nadala sa 6:1, 2:6, 6:4, 3:6 i 7:6 (6) u 4. kolu US Opena koji se igra u New Yorku.

5.9.2016.
8:28
AFP, Alex Goodlett

Nakon četiri seta velike borbe i fantastičnog tenisa, četvrti nositelj US Opena Nadal je na početku petog seta odjurio na 4:2 i izgledalo je da će ipak izaći kao pobjednik iz okršaja s mladim Francuzem kkoji je u ovom meču pokazao talent, koncetraciju, čelične živce i znanje. Međutim, to nije bilo tako. Pouille je u osmom gemu petog seta vratio break, a nakon toga je stigao do tri vezane meč-lopte.

FENOMENALNI DR. IVO ODUŠEVIO SVIJET: ‘Ovo mi je najbolji dan u životu’

Nadal promašio zicer

No Nadal nije odustajao i zahvaljujući onoj svojoj poznatoj upornosti izvukao se iz teške situacije, izjednačio na 6:6, a onda propustio veliku priliku. Naime, Španjolac je pri rezultatu 6:6 imao zicer - forhend, a suparnik je iskoristio izborenu meč-loptu za najbolji rezultat karijere i okršaj sa sunarodnjakom Gaelom Monfilsom koji je pak bio bolji od Marcosa Bagdatisa sa 6-3, 6-2, 6-3. Vrijedi spomenuti kako je Nadal kiksao svojim poznatim "oružjem", forhendom, koji inače izvodi sigurno i s kojim u prošlosti nije imao problema.