MARIN ČILIĆ VRAĆA SE DOBRIM IGRAMA: / Pobijedio Chardyja i osigurao polufinale Moskve

U polufinalu ATP turnira u Moskvi igrat će protiv Rusa Andreja Rubljova

18.10.2019.
20:31

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Moskvi, on je u četvrtfinalu nadigrao Francuza Jeremyja Chardyja sa 6-4, 4-6, 7-6 (2) nakon dva sata i 21 minute igre.

Čiliću će ovo biti prvi nastup u polufinalu u 2019. godini te prvi nakon 14 mjeseci, odnosno od Cincinnatija u kolovozu prošle godine.

Do četvrte pobjede u šestom međusobnom susretu protiv Chardyja Čilić je stigao u dvoboju punom preokreta. U prvom je setu Chardy poveo sa 4-3 uz break samo da bi Čilić osvojio sljedeća tri gema od čega dva na servis Francuza.

VELIKO POSTIGNUĆE MARINA ČILIĆA, U ELITNOM JE DRUŠTVU: /

I ATP mu je čestitao na tom uspjehu

Za osvajanje drugog seta Chardyju je bio dovoljan break u trećoj igri te dionice, da bi treći set donio nekoliko preokreta. Čilić je poveo sa 3-0 samo da bi Chardy poravnao na 3-3 i imao break-loptu za vodstvo 4-3 koju nije iskoristio. Potom je Čilić kod prednosti 4-3 imao četiri prilike za oduzimanje servisa Francuzu koje je propustio da bi o pobjedniku odlučivao tie-break.

Čilić je bio uvjerljiv na svom početnom udarcu u odlučujućoj igri, a uspio je osvojiti i dva poena na Chardyjev servis.

U polufinalu ATP turnira u Moskvi igrat će protiv Rusa Andreja Rubljova. Čilić i Rubljov dosada su igrali dva puta i omjer pobjeda je 1-1. Čilić je pobijedio još 2015. godine, dok je Rubljov slavio u ožujku ove godine u Miamiju.