MARIN ČILIĆ LAKO DO OSMINE FINALA: / Na redu je okršaj protiv tenisača koji mu ne leži

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić lakoćom se probio do osmine finala na ATP turniru Masters 1000 serije u Rimu, gdje je u utorak u 2.

16.5.2017.
22:20
AFP, WILLIAM WEST

Bio je ovo peti dvoboj Čilića sa Harrisonom i njegova četvrta, ujedno i najuvjerljivija pobjeda. Prvi put su se sastali na zemljanoj podlozi, na kojoj se naš tenisač bolje snalazi, što je u Rimu i dokazao. Harrison nijednom nije uspio oduzeti servis Čiliću, a po dvaput je gubio gemove na početnom udarcu.

SENZACIJA NA MASTERSU U RIMU: Prošlogodišnji osvajač Umaga s turnira izbacio svjetski broj jedan

Amerikanac propustio dvije prilike za izjednačenje

Jedina prijetnja Čilićevom servisu bio je šesti gem drugog seta, u kojem je Amerikanac propustio dvije prilike za izjednačenje na 3-3. Kad je otklonio tu opasnost, Marin je odjurio po pobjedu do koje je stigao za 64 minute.

Čilić će u četvrtak pokušati izjednačiti svoj najbolji rezultat u Rimu, a to je četvrtfinale iz 2011. godine. No, pred njim će biti vrlo težak zadatak.

Protiv Goffina ima negativan skor

Protiv Davida Goffina je u četiri meča ostvario tek jednu pobjedu, u njihovom posljednjem dvoboju odigranom prošle godine u pariškom Bercyju.

Goffin je za plasman u osminu finala rimskog Mastersa sa 3-6, 6-3, 6-2 svladao ljevorukog Španjolca Fernanda Verdasca.