KRAJ ZA HRABRU PETRU MARTIĆ: / Ozlijeđena Williams prošla u četvrtfinale nakon sat i pol igre

Petra Martić nije se uspjela plasirati u četvrtfinale US Opena

1.9.2019.
22:42

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u četvrtfinale US Opena, bolja od nje je u susretu 4. kola bila šesterostruka pobjednica turnira u New Yorku Amerikanka Serena Williams sa 6-3, 6-4 nakon sat i pol igre.

38-godišnja Amerikanka se ipak pokazala presnažnom suparnicom

Martić je protiv 23-ostruke "grand slam" pobjednice odigrala odličan susret, no 38-godišnja Amerikanka se ipak pokazala presnažnom suparnicom.

SJAJNA PETRA MARTIĆ PREGAZILA PROŠLOGODIŠNJU POLUFINALISTICU US OPENA: /

U osmini finala ju čeka Serena Williams

Jedini "break" u susretu naša je igračica ostvarila u prvoj igri kada je oduzela servis Amerikanki iako je Williams imala 40-0. Nažalost, već u sljedećoj igri Martić je ispustila prednost, da bi kod rezultata 4-3 za Williams naša igračica još jednom pokleknula na svom početnom udarcu. Imala je Martić 15-40 za ekspresni povratak u set, ali je Williams s četiri uzastopna osvojena poena ipak privela prvi set u svoju korist sa 6-3.

Zatražila je Serena i medicinsku pomoć

U drugom setu jedni "break" Williams je ostvarila u petoj igri u kojoj je u jednom poenu uganula i gležanj pa je zatražila medicinsku pomoć. Ipak, bez problema je nastavila susret te kod 4-2 imala 0-40 i još jednu priliku za dvostruki "break", no Martić je s nekoliko doličnih poena zadržala rezultatski priključak. Naša igračica ipak nije uspjela u preostala dva servis-gema Amerikanke ozbiljnije zaprijetiti povratkom.

Williams će u četvrtfinalu igrati protiv Kineskinje Wang Qiang koja je ranije u nedjelju izbacila drugu nositeljicu Ashleigh Barty sa 6-2, 6-4.