Japanac pomeo Dodiga i izjednačio rezultat

Japanski tenisači izjednačili su na 2-2 u dvoboju protiv Hrvatske u Hyogu, u 1. kolu Svjetske skupine Davis Cupa. Kei Nishikori je u prvom nedjeljnom meču svladao Ivana Dodiga sa 7:5,7:6(4),6:3.

12.2.2012.
9:23

Dodig je protiv Nishikorija imao velikih problema sa servisom. Ubacio je samo 56 posto prvog servisa, što je prvom japanskom reketu omogućilo da u tri seta dođe do čak 18 prilika za break, od kojih je pet i iskoristio.

U odlučujućem je setu do prvog obrata došao u četvrtom gemu, Međugorac mu je odmah uzvratio, ali kad je 20. igrač svijeta u osmom gemu još jednom oduzeo servis hrvatskom tenisaču, priči je bio kraj. Bio je ovo, inače, prvi međusobni ogled ove dvojice tenisača.

Dodig je tako japansku priču zaključio s oba poraza u pojedinačnim mečevima, ali je zajedno s Karlovićem donio Hrvatskoj bod u paru.