IPAK NIJE IŠLO: / Marin Čilić doživio poraz od omiljenog tenisača

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izgubio je četvrtfinalni dvoboj ATP-a u Tokiju od starog znanca, domaćeg tenisača Keya Nishikorija 3:6, 7:5, 6:3 nakon 2 sata i 11 minuta igre.

9.10.2015.
10:20
AFP, TORU YAMANAKA

Nadali smo se kako bi možda mogao rastužiti domaće navijače na centralnom igralištu na ATP-u u Tokiju u njihovom desetom međusobnom susretu, petom u zadnje dvije godine.

NA NJEGOVOM TERENU: /

Čilić u četvrtfinalu igra protiv najdražeg suparnika

Međutim, nije išlo. Jedino što će se u ovom meču pamtit je prvi set kojeg je Međugorac suvereno uzeo protiv tenisača kojeg je prije godinu dana svladao u finalu US Opena. U prvom setu Čilić je uspio spasiti tri "break" lopte i sa jednim oduzetim servisom došao je do seta.

Treći set donio pad u igri Čilića

U drugom setu vodio je veliku borbu sa Nishikorijem, dvojac je otišao do dvanaeste igre drugog seta i onda je Japanac breaknuo Hrvata i izjednačio na 1:1. Treći set je, nažalost, donio raspad sistema u igri Čilića. Ništa neobično, već smo to viđali ove sezone.

Japanac je tako uspio iskoristiti jednu, te je odluka o pobjedniku pala u trećem setu, gdje je opet uspješniji bio Japanac. Nishikori je imao više prilika za oduzimanje servisa i jednu od četiri šanse uspio je realizirati te je na kraju pobijedio i izborio polufinale ovog turnira.

Ovaj meč sličio je njihovu nedavnom dvoboju u Washingtonu, gdje je Čilić također dobio prvi set, da bi na kraju izgubio meč. Nishikori sada vodi sa 7-3 u međusobnim dvobojima.