FETT BEZ ČETVRTFINALA: / Druga nositeljica se nudila u prvom setu, potom je odjurila do pobjede

Iskusna Slovakinja zaustavila Janu Fett

6.4.2018.
8:48

Hrvatska tenisačica, 21-godišnja Jana Fett nije se uspjela plasirati u četvrtfinale WTA turnira u Monterreyu, bolja od nje je u susretu 2. kola bila druga nositeljica Slovakinja Magdalena Rybarikova sa 7-5, 6-2 nakon sat i 45 minuta igre.

Ključnom se pokazala završnica prvoga seta u kojoj Fett kod vodstva 5-4 nije uspjela realizirati set-loptu na servis Rybarikove da bi potom kod 5-5 ona izgubila svoj početni udarac. Iskusna Slovakinja je prilikom servisa za set spasila još dvije vezane "break-lopte" mlade Vrbovčanke i potom tu dionicu riješila u svoju korist sa 7-5. U drugom setu bilo je mnogo manje neizvjesnosti i Rybarikova je došla do pobjede u prvom međusobnom susretu ovih igračica.

Rođena Zagrepčanka, koja sada nastupa za Australiju Ajla Tomljanović plasirala se u četvrtfinale Monterreya 6-2, 5-7, 6-2 pobjedom protiv Ruskinje Ane Blinkove, a sljedeća suparnica joj je prva nositeljica Španjolka Garbine Muguruza.