FEDERER IZGUBIO ZIVCE: / Treba nam klaun za ovaj cirkus!

Australac Nick Kyrgios napravio je najvece iznenadenje dosadasnjeg dijela natjecanja na turniru Masters 1000 serije u Madridu izbacivsi u 2.

7.5.2015.
10:13

Dva sata i 37 minuta trajao je triler u Madridu u kojem je odigrano maksimalnih 39 gemova, a Kyrgios u odlucujucem tie-breaku spasio i dvije mec-lopte koje je Federer imao, prvu kod 7-6, a drugu kod 11-10, obje na servis Kyrgiosa. Konacno, 20-godisnji Australac je kod 13-12 iskoristio svoju sestu priliku za najvecu pobjedu u karijeri.

Tijekom meca jedan od najvecih tenisaca svih vremena je bio vidno nezadovoljan linijskim sucima, zbog cijih je odluka i glavni sudac u nekoliko navrata bio primoran silaziti do terena i provjeravati njihove odluke. Svejedno, Federer je smatrao da je nekoliko puta ostecen, te je tijekom tie-breaka drugog seta ispalio:

"Treba nam klaun za ovaj cirkus."

Nakon meca je svoju recenicu objasnio na pressici.

"Bilo je strasno puno pogresnih odluka. Samo je klaun nedostajao u cijeloj svinjarini", objasnio je Svicarac kojem set i break nije bio dovoljan da svlada mladog Australca.