ĆORIĆ U 2. KOLU: / Zagrepčanin izgubio prvi set; onda se naljutio i razvalio starog znanca

Ćorić u 2. kolu ATP turnira serije 500 u Beču

22.10.2018.
18:25

Hrvatski tenisač Borna Ćorić izborio je mjesto u 2. kolu ATP turnira serije 500 u Beču, gdje je u ponedjeljak u 1. kolu pobijedio Španjolca Alberta Ramos-Vinolasa sa 6-7 (5), 6-0, 6-4 nakon dva sata i 29 minuta igre.

ĆORIĆ OTPRATIO ARGENTINCA NA URANJENI ODMOR: Del Potro zbog ozljede završio sezonu

Bio je to četvrti dvoboj Ćorića i 30-godišnjeg ljevorukog Španjolca, u kojem je hrvatski Davis Cup reprezentativac stigao do treće uzastopne pobjede, a druge u ovoj sezoni u kojoj je Ramos-Vinolasa svladao sa 6-0, 6-3 u Indian Wellsu.

Čeka boljeg iz dvoboja Kohlschreiber - Pouille

U sljedećem kolu Ćorić čeka pobjednika dvoboja Nijemca Philippa Kohlschreibera i Francuza Lusaca Pouillea, koji će biti odigran u utorak.

Borna je i u ovom dvoboju još jednom pokazao čvrstinu svog karaktera te borbeni duh koji ga krasi. U prvom setu je Ramos-Vinolas došao do 'breaka' u trećem gemu, ali je prednost izgubio kad je kod 5-4 servirao za osvajanje prve dionice. Ćorić je i u 'tie-breaku' okrenuo zaostatak od 2-4 te došao do vodstva 5-4, ali je na set-loptu Španjolca, nakon odlično pripremljenog napada, promašio smeč te svoj bijes iskalio na reketu.

Trebalo mu tek nešto više od 25 minuta za osvajanje drugog seta

Prvi set je trajao 67 minuta, a Ćoriću je trebalo tek nešto više od 25 minuta za osvajanje drugog seta u kojem je Španjolca ostavio bez gema.

Dva su prijelomna trenutka u odlučujućem setu donijela pobjedu Ćoriću. Prvi se dogodio u četvrtom gemu, u kojem je naš tenisač spasio tri 'break-lopte' (15-40 i prednost). Borna je u osmom gemu ponovno bio suočen s problemima, kad je Ramos-Vinolas došao do 0-30. No, naš je tenisač imao spreman odgovor. Do kraja meča je osvojio 12 od 13 odigranih poena te nakon dva i pol sata izborio pobjedu koja ga i dalje ostavlja u utrci za plasman na londonsko ATP Finale.