DONNA VEKIĆ U 2. KOLU NOTTINGHAMA: / Izgubljeni set kao da je naljutio mladu hrvatsku tenisačicu

Donna Vekić u 2. kolu WTA turnira u Nottinghamu

12.6.2019.
16:31

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Nottinghamu nakon što je u 1. kolu pobijedila Slovenku Dalilu Jakupovič 6-2, 6-7 (5), 6-0. Vekić, koja je osvojila turnir u Nottinghamu 2017. godine, je do pobjede protiv 28-godišnje Slovenke stigla za sat i 50 minuta igre.

HRVATSKA TENISAČICA PONOVNO OSTALA U SVLAČIONICI: /

Zbog više sile Donna Vekić ponovno nije zaigrala u Engleskoj

Hrvatska tenisačica je u prvom setu tri puta oduzimala servis suparnici, a jednom izgubila servis za konačnih 6-2. U drugom setu obje su tenisačice po tri puta gubile svoj servis, pa je set razriješen u trinaestoj igri. Jakupovic je u 'tiebreaku' povela 3-0, Vekić je izjednačila na 4-4, međutim Slovenka je dobila iduća dva poena za vodstvo 6-4. Donna je smanjila na 6-5, no Jakupovič je dobila idući poen za 7-5 i 1-1 u setovima.

Izgubljeni set kao da je naljutio mladu hrvatsku tenisačicu. Odlučujući, treći set je osvojila bez izgubljenog gema uz tri breaka.

Vekić će u 2. kolu igrati protiv pobjednice susreta Francuskinje Chloe Paquet i Indijke Ankita Raina.