Sjajni Međugorac na pragu velikog uspjeha

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i njegov brazilski partner Marcelo Melo probili su se do polufinala ATP turnira u Tokiju u konkurenciji parova.

3.10.2014.
14:52

U polufinalu su sa 7-5, 6-3 nadigrali Španjolce Marcela Granollersa i Marca Lopeza. Dodig i Melo su do pobjede stigli za 74 minute napravivši po jedan break u svakom setu, te spasivši sve četiri break-prilike svojih suparnika. Bila im je to druga pobjeda u tri dvoboja protiv Granollersa i Lopeza, a njome su uzvratili Španjolcima za poraz u polufinalu ovogodišnjeg US Opena.

Dodig i Melo će u Tokiju igrati šesti zajednički finale, a treći u ovoj sezoni. Dosad su samo jednom uspjeli stići do pobjedničkog trofeja, prošle godine na turniru Masters serije u Šangaju, gdje će sljedeći tjedan braniti naslov.

Finalni dvoboj na rasporedu je u nedjelju, a u njemu će se Dodigu i Melu suprotstaviti bolji iz obračuna francusko-poljske kombinacije Herbert-Przysiezny i američko-južnoafričkog para Butorac-Klaasen.