ČILIĆU POBJEDA U DVODNEVNOM MEČU: / Najbolji hrvatski tenisač izborio osminu finala turnira u Rimu

Čilić čeka boljega iz dvoboja Schwartzmanna i Pairea

16.5.2018.
18:02

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo ATP turnira u Rimu svladavši u srijedu u nastavku jučer prekinutog susreta Amerikanca Ryana Harrisona s 6-7 (3), 6-1, 7-6 (1).

Taj dvoboj je u utorak prekinut kod rezultata 6-6 u gemovima, Harrison je bolje odigrao "tie-break", ali je Čilić onda dominirao u preostala dva seta.

I u 13. igri prvog seta mogao je slaviti Marin, poveo je s 3-0, ali je potom 57. igrač svijeta Harrison nanizao čak sedam poena zaredom. Čilić je "prohujao" drugim setom, kojeg je dobio 6-1, a u trećem setu je peti igrač svijeta napravio "break" za 3-2, kojeg ipak nije uspio potvrditi na svoj servis.

Sedma pobjeda

Uporni Harrison, koji je vraćao i čekao Marinove pogreške, a to se najbolje vidi po omjeru winnera (42-18) u korist Marina, uspio je odvesti set u 13. igru. Za razliku od "tie-breaka" prvoga seta, Čilić je ovoga puta bio koncentriraniji, poveo je s 5-0 i priveo dvodnevni meč kraju.

Bio je to osmi međusobni meč Čilića i Harrisona, a Međugorac je ubilježio sedmu pobjedu.

U osmi finala Čilić čeka boljega iz dvoboja Argentinca Diega Schwartzmanna i Francuza Benoita Pairea.