ČILIĆ PREKO ŠAPOVALOVA DO 2. KOLA: / Prvi hrvatski reket prekinuo niz od tri poraza

Marin Čilić u 2. kolu ATP turnira u Baselu

22.10.2018.
20:33

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Baselu, on je u susretu 1. kola nadigrao Kanađanina Denisa Šapovalova sa 6-4, 6-2 za sat i 15 minuta igre. Čilić je u dvoboju protiv Šapovalova prekinuo niz od tri poraza koji je započeo još u polufinalnom ogledu Davis Cupa protiv SAD-a prije gotovo mjesec dana.

BORNA ĆORIĆ U 2. KOLU: Fantastični Zagrepčanin izgubio prvi set; onda se naljutio i razvalio starog znanca

Odlično krenuo u dvoboj

Protiv mladog Kanađanina naš je tenisač odlično krenuo u dvoboj i osvojio prva četiri gema što zahvaljujući svojim odličnim udarcima s osnovne linije što pogreškama suparnika. No, potom je Šapovalov uspio smanjiti broj pogrešaka te spojiti tri gema zaredom i približiti se na 4-3. Ipak, Čilić je usprkos slabom postotku ubačenog prvog servisa (u prvom setu imao je samo 44 posto ubačaja) uspio zadržati jedan "break" viška i dobiti prvi set sa 6-4.

Drugi set otvorio 'breakom'

I drugi set Čilić je otvorio "breakom", a mnogo boljim serviranjem nije dopustio Šapovalovu da se vrati u susret. Kada je Kanađanin kod rezultata 4-2 napravio dvostruku servis pogrešku na ��ilićevu "break-loptu" susret je bio odlučen, jer Čilić je uvjerljivo odservirao za pobjedu.

U 2. kolu će Čilić igrati protiv boljeg iz dvoboja između Amerikanca Ryana Harrisona i Rumunja Mariusa Copila.