Sjajnom Čiliću velika drama u Münchenu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u polufinale ATP turnira u Münchenu četvrtfinalnom pobjedom nad Rusom Mihailom Južnijem 6:3, 6:7(6), 6:3.

4.5.2012.
17:18

U osmom međusobnom ogledu ove dvojice tenisača Međugorac je došao do treće pobjede nakon dva sata i 45 minuta borbe. U prvom setu Marin Čilić je spasio dvije break-lopte u trećem gemu, a u četvrtom je gemu napravio break koji je zadržao do kraja seta. U drugom setu obojica su tenisača zadržali svoje početne udarce, a u tie-breaku je Čilić kod vodstva 6:5 propustio realizirati jednu meč-loptu, točnije, spasio ju je Mihail Južnij sjajnom bekhend paralelom i osvojio potom tri poena u nizu. Treći je set počeo jako loše za našeg tenisača budući je izgubio odmah prvi servis-gem. No, uspio je napraviti kontrabreak već u sljedećem gemu, te potom još jednim breakom u šestom gemu doći i do prednosti. Kod servisa za meč u devetom gemu Čilić je spasio jednu break-loptu. Za finale zemljanog turnira u Münchenu igrat će protiv Nijemca Tommyja Haasa.