Čilić srušio senzacionalnog pobjednika protiv Nadala

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je 2. kolo ATP turnira iz serije Masters 1000, koji se ovoga tjedna igra na zemljanim terenima Monte Carla...

15.4.2013.
18:28

Čilić je kao 9. nositelj u 1. kolu bio bolji od Argentinca Horacija Zeballosa sa 6-2, 6-7(6), 6-2. Bio je to drugi ogled ove dvojice tenisača na ATP Touru i druga pobjeda Međugorca. No, za razliku od Münchena 2011. godine kada je Čilić riješio meč u dva seta, ovoga puta si je zakomplicirao situaciju i dopustio Argentincu koji je nedavno pobjedio Rafaela Nadala da ga "gnjavi" dodatnih 30-ak minuta. Naime, naš tenisač je osvojio prvi set rezultatom 6-2, uz čak tri breaka, a potom imao prednost breaka u tri navarata u drugoj dionici, te dva puta servirao za meč. No, Zeballos je svaki put vraćao svoj izgubljeni servis, a potom u tie-breaku iskoristio drugu set-loptu za odlazak u treći set. Čilić u odlučujućem setu bez ikakvih problema vraća razinu tenisa iz prve dionice, te s dva breaka, uz jednu spašenu break-loptu, uzima set identičnim rezultatom kao i prvi, te odlazi u 2. kolo gdje čeka pobjednika dvoboja Poljaka Jerzyja Janowicza i Južnoafrikanca Kevina Andersona. Podsjetimo, ranije je hrvatski tenis ostao bez Ivana Dodiga, od kojeg je u 1. kolu bolji bio Francuz Benoit Paire.