ČILIĆ NAKON DRAMATIČNE ZAVRŠNICE IZGUBIO OD ZVEREVA: / Đoković pobijedio Ćorića, ispraćen s terena ovacijama, Dimitrov odustao jer se 'ne osjeća dobro'

Marin Čilić u posljednjem je meču dana u tri seta izgubio od sedmog tenisača svijeta Alexandera Zvereva

21.6.2020.
0:20
Marko Dimic/PIXSELL

Dramatična je bila završnica susreta Čilića i Zvereva u posljednjem meču zadarskog Adria Toura u kojem je ipak s 2-1 u setovima slavio sedmi tenisač svijeta. Nijemac je u tie-breaku trećeg seta bio impresivan i sa 7-1 i tako ostao u kombinacijama za finale Adria Toura za koje će se boriti protiv Rusa Andreja Rubljeva.

U najintrigantnijem dvoboju prvog dana zadarskog turnira iz serije Adria Tour najbolji tenisač svijeta Novak Đoković svladao je hrvatskog Davis Cup reprezentativca Bornu Ćorića sa 4-1, 4-3 (1) i plasirao se u nedjeljno finale.

Nakon propuštenih prilika u prvom setu, Ćorić je poveo sa 2-0 u drugoj dionici, ali je odmah izgubio stečenu prednost. Đoković je u tie-breaku bio znatno precizniji i bolji te nakon 54 minute igre došao do pobjede koja ga je odvela u nedjeljno finale.

Bez obzira na ishod posljednjeg dvoboja u skupini, u kojem će mu suparnik biti Zagrepčanin Nino Serdarušić, koji je kao zamjena za Grigora Dimitrova ušao u turnir i u subotu pobijedio Srbina Peđu Krstina sa 4-3 (5), 4-3 (1).

ĐOKOVIĆ SE NAKLONIO LEGENDARNOM HRVATSKOM TENISAČU KOJI JOŠ UVIJEK IGRA: /

'Njega ne mogu dobiti ni u tenisu ni u košarci'

Rubljov ozbiljan kandidat za finale

Na pragu finala je i Rus Andrej Rubljov koji je u subotu također ostvario maksimalan učinak. Prvo je pobijedio Marina Čilića sa 4-3 (5), 2-4, 4-1, a u večernjem dijelu programa je bio bolji od Danila Petrovića sa 4-2, 4-1. U slučaju da Čilić večeras bude bolji od Zvereva, Rubljov će imati zajamčen nastup u finalu.

Pobjednici skupina će se u nedjelju od 20 sati boriti za naslov pobjednika zadarskog turnira Adria Toura. Kako su tekli mečevi kroz dan, pogledajte u nastavku članka.

UŽIVO

Alexander Zverev - Marin Čilić 4:3, 0:4, 4:3

00:15 - Dramatična je bila završnica susreta Čilića i Zvereva, ali Nijemac je u tie-breaku bio impresivan i sa 7-1 i tako ostao u kombinacijama za finale za koje će se boriti protiv Rusa Rubljova.

Novak Đoković - Borna Ćorić 4:1, 4:3

22:45 - Đoković je upisao svoju drugu pobjedu i u vrlo dobrom meču svladao je Bornu Ćorića. U prvom je setu naizgled lako stigao Novak do svojih gemova, ali uspio je u prvom gemu spasiti break-loptu, što u drugom nije uspio učiniti Ćorić.

U drugom je setu naš tenisač odigrao puno bolje, no poznat je Novak da ne gubi koncentraciju u odlučujućim trenucima i u tie-breaku ubacio je u brzinu više i riješio Ćorića s uvjerljivih 7-1. Đoković je ovom pobjedom osigurao nastup u finalu turnira.

"Nadam se da smo zadovoljili publiku, par poena je prevagnulo na moju stranu u prvom setu, drugi je također bio izjednačen. Čestitke Borni. Hvala svima što ste ostali dokasno", rekao je Nole nakon meča.

Nino Serdarušić - Peđa Krstin 4:3, 4:3

21:30 - Hrvatski tenisač Nino Serdarušić pobijedio je Srbina Peđu Krstina sa 4-3 (5), 4-3 (1), iskoristivši na najbolji mogući način priliku koja mu se ukazala za sudjelovanje na zadarskom turniru iz serije Adria Toura, nakon što je od nastupa odustao ozlijeđeni Bugarin Grigor Dimitrov.

Serdarušić je u 'tie-breaku' prvog seta nadoknadio zaostatak 3-5 i sa četiri uzastopna poena osvojio prvi set, a odlično je odigrao odlučujući gem drugog seta u kojem je Krstin osvojio svega jedan poen.

Zagrepčanin će tako u nedjelju imati priliku zaigrati protiv prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića.

20.06.2020., Zadar - Teniski turnir Adria Tour. Nino Serdarusic i Pedja Krstin. Photo: Marko Dimic/PIXSELL

Andrej Rubljev - Danilo Petrović 4:2, 4:1

21:15 - Nakon početnog iznenađenja srpski tenisač Danilo Petrović ipak je mogao prirediti dvostruku senzaciju. Andrej Rubljov rutinski je odradio posao, Petrović se žestoko borio, pogotovo na kraju prvog seta, ali nije dorastao Rusu kojem je ovo driga pobjeda na turniru u Zadru. Slijedi vjerojatno najzanimljiviji meč dana, A to je onaj Borne Ćorića i Novak Đokovića.

RTL-ova reporterka Ivona Hemen javila se iz Zadra

Andrej Rubljev - Marin Čilić 4:3, 2:4, 4:1

19:00 - Ruski tenisač Andrej Rubljov (ATP - 14.) svladao je Marina Čilića sa 4-3 (5), 2-4, 4-1 u posljednjem dvoboju 1. kola zadarskog turnira iz serije Adria Tour, koji se odigrava na terenima teniskog centra na Višnjiku.

U dvoboju s podosta vrlo dobrih poteza Rus je bolje počeo i osvojio prvi set u tie-breaku. Čilić se vratio u meč nizom od četiri osvojena gema koji su mu donijeli drugi set i break na početku trećeg. Međutim, Rubljov je uzvratio istom mjerom i sa četiri uzastopna gema došao do pobjede.

20.06.2020., Zadar - Teniski turnir Adria tour: Marin Cilic i Andrey Rublev. Marin Cilic. Photo: Dino Stanin/PIXSELL

Dimitrov odustao

18: 55 - Bugarski tenisač je nakon dvoboja s Bornom Ćorićem odlučio odustati od daljnjeg nastupa, navodeći da se ne osjeća dobro. U sljedećim mečevima Dimitrova će zamijeniti povremeni hrvatski Davis Cup reprezentativac Nino Serdarušić, koji je tijekom tjedna stigao do polufinala pozivnog turnira HTS-a, ujedno kvalifikacijskog za glavni ždrijeb Adria Toura.

Serdarušićev prvi suparnik u subotnjem večernjem terminu bit će Peđa Krstin.

20.06.2020., Zadar - Teniski turnir Adria tour: Borna Coric i Grigor Dimitrov. Grigor Dimitrov Photo: Dino Stanin/PIXSELL

Novak Đoković - Peđa Krstin 4:3, 4:1

17:15 - Svojevrsno zagrijavanje za teže protivnike odradio je Novak Đoković protiv svog sunarodnjaka Peđe Krstina, 244. igrača svijete. Nole je u prvom setu ušao u tie-break, da bi u drugom bez puno muke stigao do svoje prve pobjede u Zadru. Đoković je u prvom setu izvukao zaostatak 1-3 i spasio tri set-lopte koje je imao Krstin na početnom udarcu pri vodstvu 3-2. Slijedi meč Andreja Rubljeva i Marina Čilića.

Đokoviću je publika skandirala u Zadru, a on im je nakon meča zahvalio:

"Loše sam ušao, ali vratio sam se na kraju prvog seta. Hvala publici, sjajni ste bili. Uživam igrati ovdje, prvi put sam u Zadru, od kada smo sletjeli svi su ljubazni i gostoprimljivi prema nama. Hvala vam puno", rekao je Đoković nakon meča za Sportklub.

20.06.2020., Zadar - Teniski turnir Adria tour: Novak Djokovic i Pedja Krstin. Photo: Dino Stanin/PIXSELL

Alexander Zverev - Danilo Petrović 3:4, 3:4

16:00 - U drugom meču turnira imamo veliko iznenađenje. Srpski tenisač Danilo Petrović kroz dva je tie-breaka stigao do pobjede od 2:0 u setovima protiv sedmog igrača svijeta Alexadera Zvereva. Petrović je, inače, 157. igrač na ATP ljestvici.

20.06.2020., Zadar - Teniski turnir Adria tour: Alexander Zverev i Danilo Petrovic. Danilo Petrovic. Photo: Dino Stanin/PIXSELL

Borna Ćorić - Grigor Dimitrov 4:1, 4:1

15:00 - Borna Ćorić sjajnim je nastupom otvorio Adria Tour. Bugarin Grigor Dimitrov, 19. tenisač svijeta nije znao što ga je snašlo u prvom kolu raigravanja po skupinama. Ćorić ga je jednostavno pomeo rezultatom 4:1, 4:1 u skraženoj verziji setova.

Bio je to dvoboj 1. kola u skupini koja nosi ime Novaka Đoković, inicijatora ove serije turnira, protiv kojeg će Borna Ćorić igrati u večernjem terminu. Đokovića prethodno očekuje dvoboj sa sunarodnjakom Peđom Krstinom.

20.06.2020., Zadar - Teniski turnir Adria tour: Borna Coric i Grigor Dimitrov. Photo: Dino Stanin/PIXSELL