SVJETSKO PRVENSTVO U PLIVANJU: / Mladi Nijemac osvojio zlato na 10 kilometara

Dvadesetjednogodišnja plivačka zvijezda osvojila prvo zlato u karijeri na Svjetskom prvenstvu

16.7.2019.
11:28
Profimedia, AFP

Mladi njemački plivač Florian Wellbrock osvojio je zlatnu medalju u utrci na 10 km na svjetskom prvenstvu koje se održava u južnokorejskom Gwangjuu.

Wellbrock je pobijedio s rezultatom 1:47:55.90 sati, 0.2 sekunde ispred Francuza Marca-Antoinea Olivera, dok je treći bio Nijemac Rob Muffels sa 1.5 sekunde zaostatka za 'zlatnim sunarodnjakom'.

Prvo pa zlato

Za 21-godišnjeg Wellbrocka to je prva medalja sa svjetskih prvenstava, a do sada mu je najveći uspjeh bilo zlato na 1.500 metara na Europskom prvenstvu u Glasgowu prošle godine.

Uoči utrke najveći favorit za zlato bio je branitelj naslova iz Budimpešte, te brončani s OI u Rio de Janeiru Francuz Oliver, no u dramatično završnici osvojio je srebro. Olimpijski pobjednik iz Rija Nizozemac Ferry Weertman bio je sedmi sa šest sekundi zaostatka.

U utrci na 5 km nastupila su 74 plivača, a Hrvatska nije imala svog predstavnika.