SUDAC ISKLJUČIO KRIVOG IGRAČA: / Ni tehnologija nije spriječila kaos na Kupu konfederacija

Aktualni svjetski nogometni prvak Njemačka osvojila je prvo mjesto u skupini B na Kupu konfederacija zahvaljujući 3-1 (0-0) pobjedi protiv prvaka Afrike Kameruna u susretu 3.

25.6.2017.
19:15

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka u Sočiju, Njemačka je povela na startu nastavka preko Kerema Demirbaya (48). Timo Werner (66) je svojim prvim golom povisio na 2-0, Vincent Aboubakar (78) uspio je nakratko smanjiti na 2-1, ali je Werner (81) vrlo brzo još jednom pogodio za konačnih 3-1.

Zanimljivo je da su i na prethodne tri utakmice Njemačke i Kameruna svi golovi postignuti u drugom poluvremenu.

Pokazao crveni karton krivom igraču

Ni tehnologija nije spriječila kaos na utakmici kad je kolumbijski sudac Wilmar Roldan posegnuo za VAR-om (Video Assistant Referee) i isključio krivog igrača. Na kraju je uz konzultacije s pomoćnicima ipak crveni karton pokazao pravom igraču, a to je Kamerunac Ernest Mabouka koji je visoko podignutom nogom udario Emrea Cana. Kamerun je od 60. minute igrao s igračem manje.

Njemačka - Meksiko, Čile - Portugal

U Moskvi je povela Australija preko Jamesa Troisija (42), a konačnih 1-1 postavio je Martin Rodriguez (67).

Njemačka je natjecanje u skupini okončala sa sedam bodova, Čile s pet, Australija s dva, a Kamerun s jednim bodom.

Njemačka će tako igrati u polufinalu u četvrtak protiv Meksika, koji je završio kao drugi u skupini A, dok će Čile u srijedu odmjeriti snage s pobjednikom skupine A Portugalom.