SPEKTAKL U SKOPLJU: / Hrvati slave novi trofej s Realom, Casemiro i Isco srušili Manchester United

Nogometaši madridskog Reala osvojili su europski Superkup zahvaljujući 2-1 (1-0) pobjedi protiv Manchester Uniteda u Skoplju na stadionu Filipa II.

8.8.2017.
22:41

Real je poveo sa 2-0 golovima Casemira (24) i Isca (52), a na konačnih 2-1 smanjio je Lukaku (62).

Europski je prvak poveo sredinom prvog poluvremena kada je Carvajal odličnom dubinskom loptom pronašao Casemira koji je utrčao iza leđa obrane "crvenih vragova" i zatim preciznim udarcem u suprotni kut svladao De Geu.

Povećanje prednosti uslijedilo je početkom nastavka kada su Isco i Bale duplim pasom iz igre izbacili kompletnu obranu Uniteda, a Isco je potom rutinski pogodio mrežu i okrunio odličnu akciju.

Lukaku je smanjio na 2-1 nakon velike pogreške vratara Reala Navasa kojemu je ispala lopta nakon udarca Matića s distance, a belgijski je napadač brzo reagirao i pospremio loptu u mrežu.

Luka Modrić odigrao je čitavu utakmicu za Real, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi.

UŽIVO:

Real Madrid - Manchester United 2:1

Stadion Filipa II

Sudac: Rocchi (Italija)

Strijelci: 1-0 Casemiro (24), 2-0 Isco (52), 2-1 Lukaku (62)

Real Madrid: Navas - Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos - Bale (Asensio, 74), Benzema (Cristiano Ronaldo, 83), Isco (Lucas Vazquez, 74)

Manchester United: De Gea - Valencia, Lindelof, Smalling, Darmian - A. Herrera (Fellaini, 56), Matić, Pogba - Mkhitaryan, Lukaku, Lingard (Rashford, 46)

Kraj

92' De Gea je sada briljantno zaustavio pokušaj Asensia iz blizine.

91' Fellaini je tukao glavom nakon ubačaja Valencije, Navas je bio spreman.

90' Igrat će se sedam minuta sudačke nadoknade.

85' Rashrofd je tukao iz slobodnog udarca visoko preko gola.

81' Velika prilika za United. Marcus Rashford primo je loptu u kaznenom prostoru, Navaseej na kraju odbio njegov udarac u korner.

75' Ronaldo se priprema ua ulazak u igru.

72' United je napravio mini pritisak, ali rezultat se ne mijenja.

62' GOOL Romelu Lukaku vratio je nadu Englezima.

61' Gareth Bale zatresao je gredu.

58' Luka Modrić isprobao je udarac, ali preslabo za De Geu.

56' Fellaini je ušao umjesto Herrere.

54' Romelu Lukaku je bio u velikoj prilici, ali nije se proslavio.

52' GOOL Isco je zabio nakon prekrasne akcije Reala.

48' Toni Kroos je snažno tukao, ali David de Gea je dobro reagirao.

46' Rashford je ušao umjesto Lingarda.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena. Real vodi golom Casemira, koji je prema svemu sudeći pao iz zaleđa.

43' Matić je srušio Modrića u kaznenom prostoru, ali se sudac oglušio.

41' Valencia je ubacio u kazneni prostor, ali nikga od njegovih suigrača tamo nije bilo.

37' Pogba je bio u izglednoj prilici, ali je njegov šut odsjeo u blok.

35' Lukaku je pokvario dobru priliku Engleza. Mkhitaryan je oduzeo loptu i krenuo prema golu, ali ju je Lukaku uzeo, iako je bio u zaleđu.

33' Slobodan udarac izveo je United nakon prekršaja Casemira. Herrera je tražio Matića u kaznenom prostoru, ali je njegov ubačaj bio prejak.

27' Real ima 67 posto posjeda lopte.

24' GOOL Carvajal je nabacio u šesnaesterac, a Casemiro ju je iz prve poslao u mrežu.

22' Luka Modrić tukao je iskosa, ali je De Gea zaustavio njegov udarac. Real dominira.

18' Isti igrač tukao je prema golu s 18 metara malo iznad prečke.

16' Casemiroje dočekao loptu u petercu nakon kornera i tukao glavom. Lopta je odsjela na prečki.

16' Novi pritisak Reala. Carvajal je nabacio u šesnaesterac, ali nije bio dovoljno precizan.

12' Madriđani imaju nešto više loptu u posjedu.

8' Mkhitaryan je opasno krenuo prema golu, na kraju je završio na travnjaku, ali sudac je pokazao da se susret nastavlja. Ramos je bio kraj njega. Usporena snimka je pokazala da je sudac bio u pravu.

6' Jesse Lingard je skoro pobjegao obrani, ali je u zadnji trenutak dobro reagirao Carvajal.

4' Za sada se igra dosta izjednačeno, niti jedna momčad nije stvorila ozbiljniju priliku.

1' Valencia je odigrao dugu loptu prema Lukakuu, nespretno je ragirao Navas, ali je uspio spriječiti opasnost.

1' Počela je utakmica.

20:02 - Mourinho se opet upisao u povijest.

19.46 - Zidane je stavio Balea od prve minute čime je pokazao da računa na njega, što znači da Mourinho neće krenuti po njega. To je naime Portugalac sam rekao dan uoči susreta.

"Ne razmišljam o tome hoće li Bale igrati sutra. Zaigra li to znači da ga trener ima u planu i da on želi i dalje igrati u Real Madridu. No, ako nije u planu te ako je točno to što pišete, da je on na izlaznim vratima kako bi mogao doći drugi igrač... Nastojat ću ga čekati i boriti se za njega".