TEŽAK DEBAKL DINAMA U ANDALUZIJI: / Sevilla do vrha napunila mrežu nemoćnog Livakovića

Nogometaši Dinama ni poslije četvrtog ovosezonskog nastupa u Ligi prvaka na kontu nemaju ni gol, ni bod. U 4. kolu skupine H poraženi su na gostovanju kod Seville s 0-4.

2.11.2016.
19:46

SEVILLA - DINAMO 4-0

SEVILLA: Rico; Mariano, Mercado, Rami, Escudero; Kranevitter, N’Zonzi; Franco Vazquez, Ganso, Vitolo; Vietto

DINAMO: Livaković; Sigali, Schildenfeld, Benković; Stojanović, Machado, Pavičić, Pivarić: Soudani, Ćorić; Fernandes

STRIJELCI: 1-0 Vietto (31), 2-0 Escudero (66), 3-0 N'Zonzi (80), 4-0 Ben Yedder (87)

Zagrepčani su na ovaj način i matematički izgubili šansu za plasman u drugi krug, a ostala im je tek mala nada da se mogu dokopati trećeg mjesta i nastavka natjecanja u Europskoj ligi. Modri nakon četvrtog nastupa imaju poražavajuću gol-razliku 0-12 i jedina su momčad u natjecanju bez postignutog pogotka.

Dinamo se solidno držao u prvih pola sata na Sanchez-Pizjuanu, ali jednom kad je Sevilla zabila, kola su krenula nizbrdo za nogometaše Ivajla Peteva. Sevilla je u 31. minuti gradila napad po lijevoj strani, lopta je došla do Vietta koji se lakoćom oslobodio Schildenfelda, pa posve iskosa s lijeve strane matirao Livakovića.

Isključenje Stojanovića

Večer je za Dinamo postala još gora u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Stojanović na centru nepotrebno napravio oštar prekršaj i dobio drugi žuti karton. S igračem manje zagrebački sastav u nastavku nije imao nikakve šanse.

OSJETITE DAŠAK ATMOSFERE: Ovako je izgledala borba Seville i Dinama na Sanchez-Pizjuanu

Udarci domaćih sijevali su sa svih strana i samo je bilo pitanje koliko će Dinamo do kraja primiti golova. U 66. minuti Escudero je s desne strane ušao u kazneni prostor, odigrao dupli pas s Vitolom i pomalo iskosa preciznim udarcem smjestio loptu u mrežu.

Za tri tjedna protiv Lyona

Iz desetog kornera na utakmici Sevilla je u 80. minuti povećala vodstvo. Sarabia je nabacio, a N'Zonzi glavom svladao Livakovića. Priča je zaključena u 87. minuti kada je Mariano ubacio oštru loptu s desne strane, a Ben Yedder ostao sam na drugoj vratnici i lakoćom zabio za 4-0.

Sljedeću utakmicu u Ligi prvaka Dinamo igra 22. studenog kada na Maksimiru dočekuje Lyon.

Skupina H

Sevilla - DINAMO 4-0 (Vietto 31, Escudero 67, N'Zonzi 80, Ben Yedder 87)

Juventus - Lyon 1-1 (Higuain 13-11m / Tolisso 85)

Ljestvica:

1. Sevilla 4 3 1 0 6-0 10 2. Juventus 4 2 2 0 6-1 8 3. Lyon 4 1 1 2 4-3 4 4. DINAMO 4 0 0 4 0-12 0

UŽIVO:

90+2' - KRAJ UTAMICE, SEVILLA JE POBIJEDILA S 4-0.

87' - Mariano je ubacio oštru loptu s desne strane, a Ben Yedder ostao sam na drugoj vratnici i lakoćom zabio za 4-0.

87' - GOOOOOOOOL! SEVILLA VODI S 4-0.

80' - Iz desetog kornera na utakmici Sevilla je povećala vodstvo. Sarabia je nabacio, a N'Zonzi glavom svladao Livakovića.

80' - GOOOOOOL! SEVILLA VODI S 3-0.

78' - Fernandes je pokušao opaliti s ruba šesnaesterca, ali njegov je udarac blokiran.

74' - Dvije zamjene kod Seville: Vitolo i Ganso su izašli, a na travnjaku su Sarabia i Kiyotake.

72' - Vietto je pucao glavom, ali uspio je to zaustaviti Dinamov golman.

72' - Sevilla zasad ima 22 udarca prema golu, što dovoljno svjedoči o njezinoj dominaciji.

66' - Escudero je s desne strane ušao u kazneni prostor, odigrao dupli pas s Vitolom i pomalo iskosa preciznim udarcem smjestio loptu u mrežu.

66' - GOOOOOOOL! SEVILLA VODI S 2-0.

65' - Pucao je iz daljine Kranevitter, ali otišla je lopta preko gola.

61' - Zamjena i kod domaćih: umjesto Vazqueza u igri je Ben Yedder.

60' - I posljednja izmjena kod Dinama: izašao je Machado, a u igri je mladi Perić.

57' - N'Zonzi je sada pucao, ali je modra obrana blokirala njegov udarac.

56' - Vitolo je imao sjajnu priliku, lijepo je utrčao u prazan prostor i pucao s osam metara, a Liveković odlično obranio.

54' - Nova izmjena kod Dinama: Šitum je ušao umjesto Ćorića.

53' - Pokušao je Dinamo odigrati kontranapad, ali nakon Fernandesova ubacivanja s desne strane nikoga nije bilo u sredini.

50' - Sijeva sa svih strana. Pucao je sada i Rami, ali Livaković je uhvatio loptu.

49' - Pucao je sada i Vazquez iz daljine, ali nije bio precizan.

47' - Prva prilika u nastavku, pucao je Ganso, ali je lopta otišla pored vratnice.

46' - Soudani je ostao u svlačionici, a na terenu je Matel.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+2' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45+1' - CRVENI KARTON ZA DINAMO! Stojanović je napravio prekršaj na centru igrališta na Vitolu i dobio drugi žuti karton.

42' - Vrlo je opasno bilo pred Dinamovim golom nakon kornera. Vietto je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora, ali Dinamova obrana je blokirala njegov udarac.

34' - Prvi udarac Dinama unutar okvira. Fernandes je pucao iskosa s desne strane, ali nije to bio težak zadatak za Rica.

31' - Sevilla je gradila napad po lijevoj strani, lopta je došla do Vietta koji se lakoćom oslobodio Schildenfelda, pa posve iskosa s lijeve strane matirao Livakovića.

31' - GOOOOOOOL! SEVILLA VODI S 1-0.

29' - Vitolo je nabacio iz slobodnog udarca, ali nitko od Sevillinih nogometaša nije uspio dotaknuti loptu, pa je ona završila u Livakovićevim rukama.

28' - Još jedan žuti karton za Dinamo, opomenut je Pavičić.

23' - Livaković spašava Dinamo. N'Zonzi je pucao glavom, a Livaković skrenuo loptu u gredu.

21' - Pivarić je dobio žuti karton zbog prekršaja na Vitolu.

17' - Najbolja dosadašnja prilika za Dinamo. Pivarić je nabacio s lijeve strane, a Soudani glavom pucao pored gola.

13' - Pucao je Ganso s više od 20 metara udaljenosti, ali otišla je lopta pored gola.

11' - Stojanović je dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja.

10' - Nema zasad većih uzbuđenja. Sevilla ima veći posjed lopte, ali zasad nije uputila udarac prema Dinamovom golu.

6' - Stojanović se probio po desnom boku i nabacio, ali nikoga nije bilo u sredini.

3' - Već je na samom početku jasno da će se Dinamo braniti na Sanchez-Pizjuanu, zasad se igra samo pred golom Modrih.

1' - POČELA JE UTAKMICA.

0' - Uoči same utakmice navijači Seville skandiraju klupskoj legendi i današnjem predsjedniku HNS-a Davoru Šukeru.

0' - Objavljeni su sastavi, a posebno vrijedi istaknuti da je Dinamov trener Petev ovom prilikom odlučio uvrstiti Antu Ćorića od prve minute.