ŠPANJOLSKI MEDIJI BEZ MILOSTI ZA RAKITIĆA: / 'Nije ni sjena igrača kakav je bio, propustio je šansu'

Prvi put ove sezone započe je susret, ali se nije proslavio

22.9.2019.
9:05

U susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Granada je na svom travnjaku pobijedila Barcelonu sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu protiv katalonskog sastava nakon šest uzastopnih poraza. IvanRakitić igrao je 6o 62. minute igrao, ali uklopio se u sivilo gostujućeg sastava.

BARCA JOŠ OD OD CRUYFFA NIJE OVO DOŽIVJELA: /

Valverde detektirao glavne probleme momčadi: 'Ja sam kriv'

"Hrvat je napokon zaigrao od prve minute. Vratio se u momčad, ali nije se osjećao ugodno. Tek bi povremeno nešto pokazao. Nije se dobro sporazumijevao De Jongom. Uklopio se u sivilo cijele momčadi“, oglasila se Marca.

Izgubio samopouzdanje

As piše o lošoj utakmici Hrvata te ističu da se čini kako je izgubio samopuozdanje.

"Izgledao je sporo i apatično. Ni sjena onog igrača kakav je bio prošle sezone. Propustio priliku koju mu je Valverde pružio, stavivši ga prvi put u početni sastav ove sezone", navode.

Katalonski Sport također ističe njegov povratak u momčad i navode kako nije imao nikakav utjecaj na igru.

Očajna igra

Barcelona je odigrala očajno upisavši drugi susret u nizu u kojem nije dala gol. Protiv Borussije Dortmund se provukla igrajući 0-0, no Granada je iskoristila svoje prilike. Koliko je Barca igrača slabo pokazuje i podatak kako su gosti tijekom susreta uputili samo jedan udarac u okvir gola. U drugom poluvremenu je zaigrao i Leo Messi, ali nije pomoglo.

Barceloni je to već drugi poraz ove sezone nakon što je prvenstvo otvorila porazom od Athletic Bilbaoa u prvom kolu, a ima i remi kod Osasune (2-2). Zanimljivo, Barca na četiri gostovanja ove sezone, tri u prvenstvu i jednim u Ligi prvaka, nema niti jednu pobjedu.