SP U KOŠARCI, ARGENTINA - FRANCUSKA 80:66: / Argentinci na krilima fenomenalnog Scole izborili finale

Argentina je izborila finale sa Španjolskom na Svjetskom prvenstvu

13.9.2019.
15:53
Profimedia, AFP

Košarkaši Argentine pobijedili su Francusku rezultatom 80:66 i postali drugi su finalisti Svjetskog prvenstva u košarci koje se održava u Kini.

SP U KOŠARCI, ŠPANJOLSKA - AUSTRALIJA 95:88: /

Španjolci nakon drame postali prvi finalisti, čekaju pobjednika dvoboja Francuske i Argentine

Prvo ime u redovima argentinske reprezentacije bio je Luis Scola koji je ubacio 28 poena.

Bio je ovo, inače, dvoboj momčadi koje su izbacili najveće favorite ovog turnira. Argentina je izbacila Srbiju, a Francuska Sjedinjene Američkre Države.

Argentina - Francuska

Dominantna predstava

Ovo je bila tek druga pobjeda Argentine nad Francuskom u šest međusobnih utakmica.

Argentinci su bili u vodstvu tijekom cijele utakmice i zaslužbeno izorili finale sa Španjolskom koje je na rasporedu u nedjelju.

Iako su na papiru bili autsjaderi, Argentinci su bili puno bolja momčad u prvom poluvremenu i iznenadili su Francuze, koji su u prvom dijelu promašivali previše otvorenih šuteva. Na odmor se otišlo s "plus 7" (39-32) Argentinaca, uz odličnu predstavu Luisa Scole koji je već nakon prvog dijela imao "double-double" učinak (13, 10 skokova). U 26. minuti prednost "gaučosa" iznosi 15 koševa razlike (55-40), a u zadnju četvrtinu Francuzi ulaze s zaostatkom od 48-60.

Napetost na kraju

Zadnji period igre obilježile su nervoza i ubitačne obrane s vrlo malo koševa, no Argentinci su i tri minute prije kraja s dvije trice Scole imali još uvijek veliku prednost (74-59), koju su sačuvali dokraja.

Kod Argentinaca su najbolji bili Luis Scola (28, 13 skokova), Gabriel Deck (13) i Facundo Campazzo (12, 3 trice, 7 skokova), a kod Francuza Franck Nkitilina i Ecan Fournier s po 16 koševa, dok je Rudy Gobert zabio svega tri poena.

Argentinci su bili svjetski prvaci na prvom SP-u 1950. godine, a imaju i jedno srebro, dok Francuzi u svojoj kolekciji svjetskih medalja imaju samo broncu s prošlog SP-a.

Utakmica za broncu igra se u nedjelju u 10 sati, a veliko finale je na rasporedu u 14 sati.