ŠOK U KVALIFIKACIJAMA: / Ajax ispao već u 3. pretkolu

4.8.2015.
23:05

Uz Dinamovu dramu, još su odlučena tri dvoboja u 3. pretkolu nogometne Lige prvaka.

Ciparski APOEL je pred svojim navijačima branio prednost stečenu u gostima (2-1) protiv danskog Midtjyllanda. No, Danci su već 3. minuti golom Sviatčenka poveli, a od 30. minute imali su i igrača više, jer je isključen veznjak APOEL-a Vinicius. No, Ciprani su se uspjeli obraniti iako se igralo čak deset minuta sudačke nadoknade, a pobjeda Midtjyllanda od 1-0 pokazala se pirovom, jer je APOEL zahvaljujući pogotku više u gostima prošao dalje.

U Amsterdamu smo umalo vidjeli reprizu prve utakmice iz Beča. Tamo je Ajax vodio 2-0, da bi na kraju završilo 2-2. U uzvratu Rapid je nakon prvog poluvremena vodio 2-0, a strijelci su bili Berić (12) i Schaub (39). No, u drugom dijelu Ajax je uspio poravnati na 2-2 golovima Milika (52) i Gudelja (75). Ipak, u 77. minuti Schaub svojim drugim pogotkom na utakmci donosi pobjedu Rapidu 3-2 i prolaz u posljednje pretkolo.

Monaco, za kojeg nastupaju vratar Danijel Subašić i veznjak Mario Pašalić, već je u prvoj utakmici u Švicarskoj svladao Young Boys sa 3-1, a u uzvratu na domaćem terenu slavio je sa 4-0 golovima Cavaleira (54), Kurzawe (64), Martiala (70) i El Shaarawyja (77). Subašić je branio cijeli susret, a Pašalić je igrao do 80. minute.

Rezultati uzvratnih utakmica 3. pretkola Lige prvaka:

APOEL - Midtjylland 0-1 (Sviatchenko 3)

prva utakmica: Midtjylland - APOEL 1-2.

Molde - Dinamo 3-3 (Hussain 43, Elyounoussi 52-pen, Kamara 75/ Pjaca 17, Ademi 20, Rog 22)

prva utakmica: Dinamo - Molde 1-1.

Ajax - Rapid Beč 2-3 (Milik 52, Gudelj 75/ Berić 12, Schaub 39, 77)

prva utakmica: Rapid Beč - Ajax 2-2

Monaco - Young Boys 4-0 (Ivan Cavaleiro 54, Kurzawa 64, Martial 70, El Shaarawy 77)

prva utakmica: Young Boys - Monaco 1-3