SLOVENCI SVLADALI ISLAND: / Bombač ih doveo do važne pobjede, smješi im se polufinale

Sloveniju je predvodio Dean Bombač s devet pogodaka

17.1.2020.
18:49
Jonathan NACKSTRAND / AFP / Profimedia

Rukometna reprezentacija Slovenije u prvoj utakmici skupine II druge faze Ezuropskog rukometnog prvenstva pobijedila je Island rezultatom 30:27.

Islanđani tako ostaju bez ijednog boda u skupini, a Slovenija ima njih četiri i u izvrsnoj je poziciji za plasman u polufinale.

Izvrstan početak Slovenaca

U dvoboju protiv Slovenije, Islanđani su vrlo brzo ušli u probleme. Slovenija je već u prvih deset minuta napravila seriju čak 5:0, pobjegla na 7:2 i najavila kako će je biti jako teško svladati, piše Sportnet.

Island je uspio odgovoriti sredinom prvog poluvremena serijom 4:0 te povratkom na 9:9, čak je u završnici poluvremena dva puta i prešao u vodstvo, ali na odmor se otišlo vodstvom Slovenije 15:14 zahvaljujući golu Nejca Cehtea sa sirenom.

Bombač najefikasniji

U nastavak susreta Slovenija je ušla puno bolje, dominirala je od samog početka, podizala prednost i nije trebalo dugo čekati da stvori razliku koja je bila nedostižna.

Najbolji kod Slovenije bili su Dean Bombač s devet golova i Klemen Ferlin s 15 obrana. Kod Islanda šest golova postigao je Bjarki Mar Elisson, pet Viggo Kristjansson, a podbacio je Aron Palmarsson koji je iz igre šutirao 3/9.

U sljedećem kolu Island će igrati s Portugalom, a Slovenija s Mađarskom.